29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Wi-Fi Özellikli WB150F Fotoğraf Makinesi
24 Şubat 2012 Cuma 10:46

Wi-Fi Özellikli WB150F Fotoğraf Makinesi

Samsung Wi-Fi özellikli yüksek zumlu fotoğraf makinesi ilefotoğrafçılık alanında çığır açıyor.

Dijital medya ve dijital yakınsama teknolojileri alanında dünyanın lider teknoloji firmalarından biri olan Samsung Electronics, Wi-Fi özellikli yeni WB150F model fotoğraf makinesini tanıttı. Samsung WB150F fotoğraf makinesi Wi-Fi özelliği ile kullanıcıların, dünyanın neresinde olursa olsun görüntüleri paylaşmasını ve saklamasını kolaylaştırıyor; ayrıca gelişmiş optik zum ve görüntü kalitesi ile tanınan model, bu özellikleri daha da gelişmiş şekilde sunuyor. Kompakt, hafif ve dayanıklı tasarımlar içinde sunulan bu yeni model, ideal seyahat arkadaşı olarak öne çıkıyor.

Samsung’un yenilikçi SMART Wi-Fi teknolojisi insanların fotoğraf çekme, paylaşma ve saklama şeklini değiştirmeyi hedefliyor. Samsung’un yeni yüksek zumlu WB150F SMART fotoğraf makinesi ile kullanıcılar, artık çektikleri görüntüleri sabit disklerine aktarmak için kabloların arasında kaybolmak zorunda kalmayacak, otomatik yedekleme fonksiyonundan yararlanabilecek. Ayrıca, Samsung’un Cloud hizmetleri - ve Microsoft SkyDrive’da yer alan ücretsiz veri depolama alanından yararlanarak, fotoğraflarına her yerden erişebilecekler.

Sosyal paylaşım ağlarına erişmek artık çok kolay

Yeni yerler ve kültürler keşfetmenin en güzel yanı, deneyimleri evdeki aile üyeleri ve arkadaşlarla paylaşabilmektir. Samsung’un SMART yüksek zumlu WB150F modelinde yer alan Wi-Fi özelliği ile bu her zamankinden çok daha hızlı ve kolay hale geliyor. Herhangi bir Wi-Fi bağlantı noktasından kullanıcılar fotoğraflarını eposta ile gönderebiliyor ya da Facebook, Picasa gibi sosyal paylaşım ağlarına yükleyerek sevdikleriyle paylaşabiliyor. Çektikleri videoları da birkaç basit adımda YouTube’a yükleyebiliyor.

Samsung WB150F, zum lensleri ile olağanüstü detayları yakalamayı kolaylaştırıyor ve eskiden neredeyse mümkün olmayan çekimleri basit hale getiriyor. WB150F’te etkileyici 18x optik süper zum lensleri yer alıyor. Tüm detayları en çarpıcı şekilde yakalamak için 14 megapikselik sensör bulunuyor.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy yeni modellerle ilgili olarak “Seyahat etmenin en eğlenceli yanlarından biri fotoğraf çekmek ve bu fotoğrafları arkadaşlar ve aile üyeleriyle paylaşmaktır. Bu yalnızca anıları basitçe fotoğrafa dönüştürmekten daha öte birşeydir; bu yaşanan deneyimin ayrılamaz bir parçasıdır. Samsung, kullanıcıların yüksek kaliteli fotoğraf makinelerinde anıları saklama ve çekilenleri anında paylaşma özelliklerinin eksik olduğu düşüncesini dikkate alarak,yüksek zumlu seyahat modeli WB150F’ye çığır açacak Wi-Fi fonksiyonlarını ekledi ve yüksek kaliteli sensörlerin ve zum lenslerinin sunduğu olağanüstü görüntü kalitesini, görüntüleri saklama ve paylaşabilme özelliği ile zenginleştirdi” dedi.

Unutulmaz manzalar - HD formatta paylaşılıyor

Kullanıcı ister Rio karnavalını, ister dünyanın en yüksek binasının tepesinden aşağıdaki manzarayı çekiyor olsun, Samsung’un WB150F modeliyle çekilen tüm videoları HD formatta paylaşılabiliyor. WB150F’de ayrıca benzersiz deneyimleri tüm canlılığı ve renkleri ile ölümsüzleştiren 720/30p HD çekim özelliği de bulunuyor.

Motion Photo (Hareketli Fotopğraf) özelliği ile her resim canlanıyor

Kullanıcılar Motion Photo (Hareketli Fotoğraf) özelliği ile normal bir fotoğrafta yer alan bir öğeyi canlandırabiliyor ve karenin içinde giren diğer her şeyi durdurabiliyor. Ardından fotoğraf makinesi üzerinde anında istediği düzenlemeleri yapabiliyor ve Wi-Fi özelliği ile bilgisayara gereksinim duymadan istedikleriyle paylaşabiliyor.

En iyi kareyi yakalamak kolaylaşıyor

Yeni seyahat zumlu fotoğraf makinesi ile en iyi kareyi nasıl çekebileceği artık kullanıcıya kalıyor. Samsung WB150F ile kullanıcılar Tamamen Manüel Kontrol modu ile fotoğrafçılıktaki yeteneklerini keşfedebiliyor ve ayrıca tüm yeni modellerde yer alan OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) özelliğinden yararlanabiliyor - Yine WB150F’de yer alan Akıllı Otomatik 2.0, kullanıcılara daima en iyi sonucu verebilmek için en uygun çekim modunu tanımlıyor ve otomatik olarak seçiyor. Havai fişek gösterisi, loş ışıklı bir parti gibi birçok değişik ortamı tanıma teknolojisi sayesinde Akıllı Otomatik 2.0 çekim şartlarını belirliyor ve mükemmel sonuçları elde etmek için otomatik olarak gerekli ayarları yapıyor.

Herkesi fotoğraf karesine sığdıran Live Panorama (Canlı Panorama) özelliği

Samsung WB150F’de yer alan Canlı Panorama özelliği ile kullanıcılar daha çok hareketi yakalayabiliyor, hiçbir detayı kaçırmadan geniş panoramik çekimler yapabiliyor ve yüksek bir dağın tepesini ya da geniş arkadaş gruplarını tek bir kareye sığdırabiliyor. Bu fonksiyon deklanşöre hafifçe basılı tutarak ve fotoğraf makinesini çekilmek istenen görüntüyü kapsayacak şekilde gezdirerek çalışıyor. Kullanıcılar makinelerinin LCD ekranından çektikleri karenin tamamını ön izleme yoluyla inceleyebiliyor.

Seyahatlerinize eğlence katacak eğlenceli özellikler

Seyahatleri daha eğlenceli hale getirmek için biraz yaratıcılığa ne dersiniz? Kullanıcılar Bölmeli Çekim (Split Shot) özelliği ile ekranı üç ayrı kareye bölebiliyor, maksimum üç farklı görüntüyü harmanlayıp farklı görüntüler elde edebiliyor ve seyahatlerini bambaşka bir görüş açısından görüntüleyebiliyor. Sihirli Çerçeve özelliğini kullanarak, fotoğrafını çekecekleri kişiyi eğlenceli bir ortamın tam ortasında konumlandırabiliyor. Bunun için, önceden tasarlanmış film posteri benzeri fonlardan birini ya da bir bölümü silinmiş olan çekilmiş mevcut bir fotoğrafı arka fon olarak seçebiliyor. Kullanıcılar Resim içinde Resim özelliği ile fotoğrafları, çektikleri göz alıcı bir anıt fotoğrafının, bir portre fotoğraflarının ya da videolarının içine yerleştirebiliyor. Böylece en sevdikleri kareleri kolaj haline getirerek daha da unutulmaz kılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, Komik Yüz özelliği ile de resimlerini çektikleri arkadaşlarının ya da aile üyelerinin yüzlerini gerebiliyor, eğebiliyor, başlarını ya da burunlarını büyütebiliyor ve eğlenceyi katlayabiliyor. Tek yapılması gereken 5-yön düğmesine basmak. Fotoğraf makinesi hareket ettirildiğinde de Yüz İzleme özelliği, kaydedilmesi istenen komik yüzleri saklıyor.

Şubat ayında satışına başlanan Samsung WB150F’nin satış fiyatı ise 699 TL.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları