02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Watta Software AG Çözümü
09 Ekim 2008 Perşembe 11:54

Watt'a Software AG Çözümü

Almanya'nın önemli elektrik firmalarından Watt, iş süreçlerini Software AG çözümüyle yönetecek.

Software AG, Watt Almanya"nın, iş süreçlerini yönetmek üzere webMethods çözümlerini seçtiğini açıkladı. Watt, bütün operasyonlarını iş süreci perspektifiyle yeniden tanımlamak için bir program başlattı. Toplam süreç sayısını azaltacak ve optimize edecek olan Watt, daha sonra BT (bilgi teknolojileri) altyapısını yeniden düzenleyerek, işlerini otomatikleştirme ve izleme imkanı bulacak. Yeni altyapı, Watt"a, yeni yasalara uyum sağlamak, müşterileri desteklemek ve talebe göre yeni ürünler sunmak amacıyla süreçlerde anlık değişiklikler yapma imkanı verecek. Ayrıca, kaynakların yeniden dağıtımı ve hızlanan satışlar hesaba katıldığında, %30"luk bir verimlilik artışı yaşanacağı tahmin ediliyor.

Almanya genelinde küçük ve orta ölçekli firmalara elektrik sağlayan Watt, tam anlamıyla dijital bir işletme; ürün dijital, tedarik zinciri dijital, satış ve pazarlama süreçleri dijital. Elektrik alım satımı, müşteri seviyesine kadar inen doğru talep tahminleri, müşterileri bir tedarikçiden diğerine hızla geçirme kabiliyeti, doğru ve zamanında faturalama gerektiriyor. Watt, Almanya"da, ilk müşteri temasından tedariğe ve son olarak faturalandırmaya kadar bu dijital zinciri otomatik hale getiren ilk elektrik firması.

Watt BT ve Süreç Direktörü Markus Felsmann, devrim niteliğinde bir projeye giriştiklerini söylüyor ve ekliyor: "Burada yapmakta olduğumuz şey sayesinde, iş kararları alabileceğiz, bu kararları uygulamak için hangi süreçlerin değiştirilmesi gerektiğini belirleyebileceğiz ve bu değişiklikleri hemen yapmaya başlayabileceğiz."

Watt"ın müşterileri için bu, seçim anlamına geliyor: hizmet seviyesi tanımında ve ürünün ölçeklenebilirliğinde seçim. Elektrik, yalnızca bir emtia olmanın ötesine geçecek, doğru talep tahmini ve zamanında teslimat sayesinde maliyetleri azaltan bir araç haline gelecek.

Felsmann"a göre, verimlilik önemli olsa da mesele bu değil. "Toplam işimizi gerçek zamanlı izleme ve analiz etme imkanı bulacağız. Tam etkili olmayan faaliyetleri tespit edip değiştirebiliyoruz ve birkaç gün yerine birkaç saatte ya da birkaç hafta yerine birkaç günde yeni faaliyetler tanımlayabiliyoruz," diyor Felsmann.

Watt"ın yaklaşımı, herhangi bir BT teknoloji temelinden ya da kısıtlamalardan bağımsız olarak, işe yeni bir süreç perspektifinden bakmak oldu. "Siparişten tahsilata" kadar olan süreçler, Temel Performans Göstergeleri (KPI) doğrultusunda yeniden tasarlandı. Ardından, yeni tasarlanan işi desteklemek için gereken BT kararları verildi. Felsmann, başarılı bir işi yürütmek için gerekli süreçlerle başladıklarını, daha sonra bu işi desteklemek için neye ihtiyaç olduğuna baktıklarını, sonuç olarak Software AG"nin webMethods çözümünü seçtiklerini söylüyor.

Software AG CEO"su Karl-Heinz Streibich ise konu hakkında şu yorumu yapıyor: "Bu proje, SOA (servis odaklı mimari) ve BPM (iş süreçleri yönetimi) teknolojilerinin uygulanmasıyla şirketlere sunulan yeniliklerin güzel bir örneğini oluşturuyor. Yakın geçmişte, BT pazarındaki mevcut değişikliklerle ilgili bir konuşma yapmıştım. Bu proje de bugüne kadar gördüğüm, şirketler ve müşterileri için mükemmel sonuçlar getiren yenilikçi düşünce şekline en güzel örneklerden biri. Software AG"yi seçtikleri için çok mutluyuz."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları