18 Ocak 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vural Gökçaylı İEÜ Öğrencileriyle
19 Temmuz 2007 Perşembe 12:03

Vural Gökçaylı İEÜ Öğrencileriyle

Vural Gökçaylı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri ile.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde sektöre farklı bir soluk getirmek üzere eğitimlerini sürdüren genç tasarımcılar, sektörün önde gelen isimleri ile çalışma fırsatı buluyor. Genç modacılar, drapaj tekniğinde mucizeler yaratan usta tasarımcı Vural Gökçaylı ile bir araya gelerek ortak çalışmalara imza attı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri yılın son çalışmasını ünlü tasarımcı Vural Gökçaylı ile yaptı. Gökçaylı, öğrencilerle tüm gün süren bir atölye çalışması yürüttü. Moda Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin drape projelerinde kendilerine yardımcı olmak için gelen Gökçaylı, gençlerle birlikte çalıştı.

Vural Gökçaylı, öğrencilerden birinin tasarım eskizlerinden seçtiği bir modelin kalıba dökülmesi, kesimi ve drape uygulaması aşamalarını öğrencilerle birlikte Moda Tasarımı Bölümü kalıp atölyesinde gerçekleştirdi.

Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şölen Kipöz’ün ve Kalıp Uygulama Dersi Öğretim Görevlisi Seda Kuleli’nin de yer aldığı çalışmada, öğrenciler büyük ustanın titizliği karşısında tasarımın sabır işi olduğunu bir kez daha keşfetti. Gökçaylı’nın günün sonunda ortaya çıkardığı heykel niteliğindeki drapaj çalışmasını öğrenciler hayranlıkla izledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları