25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafoneye TESİD 2011den Ödül
25 Aralık 2011 Pazar 12:39

Vodafone'ye TESİD 2011'den Ödül

Vodafone Türkiye grup şirketi Oksijen Ar-Ge, TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde iki projeyle finale kaldı, Lokasyon Bazlı Çözümler Projesi ile Ürün Geliştirme Süreci Ödülü’nün sahibi oldu.

Mobil iletişim teknolojileri alanında ulusal ve uluslararası önemli başarılara imza atan Oksijen Ar-Ge, Türkiye’de yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımları ödüllendirerek teknolojik yenilik bilincinin tüm kurumlarda yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde iki projeyle finale kaldı, Lokasyon Bazlı Çözümler ürünüyle Ürün Geliştirme Süreci Ödülü’nün sahibi oldu.

Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerini bulan TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde farklı sektörlerin temsilcileri biraraya geldi.

Daha önce 3 kez TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde ödüle layık görülen ve 257 kişilik Türk mühendis kadrosuyla bugüne kadar pek çok önemli başarıya imza atan Oksijen Ar-Ge, bu sene düzenlenen törende aldığı Ürün Geliştirme Süreci ödülüyle, şirket genelinde yaygınlaştırdığı ve tüm iş yapma süreçlerinde kurumsal bir değer olarak içselleştirdiği yenilikçilik yaklaşımını bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Oksijen Ar-Ge, geliştirdiği ürünler ile abonelerinin hayatını kolaylaştırıyor

Oksijen Ar-Ge; TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri’nde Ürün Geliştirme Süreci Ödülü ile ödüllendirilen Lokasyon Bazlı Çözümler Projesi, mobil abonelerin o anda bulundukları konumu hesaplayan altyapı ile bu konum bilgisi kullanılarak verilen servis ve uygulamaları sunuyor. Bu çözümü 2008 yılından bu yana tüm Vodafone Grubu operatörlerine ihraç eden Oksijen Ar-Ge; merkezi olarak hizmet veren bu altyapıyla Avrupa’da hali hazırda 10’dan fazla Vodafone operatörüne servis verirken; 36 milyon Vodafone Almanya abonesi ve 140 civarında lokasyon bazlı servisi bu altyapı üzerinden kullanıyor.

Vodafone’un bu altyapı üzerinde çalışan Vodafone Locate isimli uygulaması ise filo yönetimi için adres ve rota sorgulama özellikleri ile lokasyon ve takvim özelliklerini bir arada kullanarak, filo yönetiminin daha etkin kullanılmasını sağlıyor. 2011 yılı içinde Vodafone Almanya ve Romanya kurumsal müşterilerine hizmet vermeye başlayan bu uygulamanın önümüzdeki dönemlerde Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İngiltere, İspanya, İtalya ve Türkiye’deki Vodafone operatörlerinde de sunulması planlanıyor.

Oksijen Ar-Ge’nin finale kalmaya hak kazanan diğer projesi; mobil operatörlere yönelik olarak GSM şebekesinde data kullanımı için özelleştirilmiş hizmet sunan Sanal HLR (Home Location Register-Yerel Abone Kütüğü) ise abonelerin çağrı amaçlı olarak bir ve data amaçlı olarak birden fazla SIM kartı, aynı MSISDN numarası ile sorunsuz kullanabilmelerini sağlayan inovatif bir çözüm olarak öne çıkıyor. Bu ürün ile, mevcut şebekelerde ikiz SIM kart kullanımı ile sadece bir cihazın aktif olarak kullanılabilmesi veya müşterilerin farklı abonelikler açtırıp aynı data ücretlendirme paketlerinden faydalanamaması gibi sorunları efektif şekilde çözüme kavuşturan Vodafone, böylelikle tüm faaliyetlerinin merkezine yerleştirdiği müşteri memnuniyetini tesis etmek yolunda önemli bir avantaj sağlıyor.

TESİD Ödülleri, Türkiye’nin küresel rekabet avantajı sağlamasına katkıda bulunuyor

2011 yılında onuncu kez hayata geçirilen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri, Türkiye’de AR-GE alanında yapılan yenilikçi ve yaratıcı faaliyetleri desteklemek, teşvik etmek ve ülkemizin teknolojik anlamda küresel rekabet avantajı sağlamasına katkıda bulunmak amacıyla düzenleniyor. Günümüzde hızla gelişen teknolojinin kullanıcı ihtiyaçlarını çeşitlendirdiği, bu ortamda güçlü ve yenilikçi ürünler geliştirmenin ise rekabette bir adım öne çıkmanın en önemli koşullarından biri olduğu fikrinden hareketle hayata geçirilen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri, Türkiye’nin bir teknoloji ülkesi olarak global düzeyde rekabet edebilir hale gelmesi, AR-GE odaklı yatırımların artırılması ve inovasyonun tüm iş yapma süreçlerinde kurumsal bir değer olarak yaygınlaştırılması yolunda önemli bir işlev üstleniyor.

Arda Özgün: “Oksijen Ar-Ge, Vodafone’un inovasyon çalışmalarına önderlik ediyor”

Oksijen Ar-Ge Genel Müdürü Arda Özgün, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vodafone Türkiye olarak en büyük önceliklerinin abonelerinin hayatını kolaylaştıracak çözümler üretmek olduğunu; Oksijen Ar-Ge’nin ise yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımları ile Vodafone’un inovasyon çalışmalarına önderlik ettiğini belirtti. Özgün, sözlerine şöyle sürdürdü: “Bir teknoloji şirketi olarak Oksijen Ar-Ge’de inovatif yaklaşımlar ve yenilikçi fikirler her zaman için destekleniyor ve en iyi şeklide yönetiliyor. İnovasyonu vazgeçilmez bir değer olarak konumlandıran Oksijen Ar-Ge, Vodafone Grubunun stratejileriyle paralel şekilde, dünya çapında mevcut teknolojileri ve trendleri takip ediyor, pazar ve müşteri beklentilerindeki değişimleri gözlemliyor ve tüm bunlar sonucunda oluşabilecek yeni fırsat alanlarını belirleyerek avantaja dönüştürmeye odaklanıyor.”

Türkiye’de sürdürülebilir rekabet avantajı sağlayan yenilikçi yaklaşımların yaygınlaştırılması yolunda TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri gibi organizasyonların büyük öneme sahip olduğunu belirten Özgün, sözlerine şöyle devam etti: “Bu gibi ödül organizasyonları şirketleri daha yenilikçi, daha yaratıcı olmak adına teşvik ediyor, sektöre canlılık kazandırıyor. Vodafone Türkiye olarak tüm faaliyetlerimizin merkezine yerleştirdiğimiz yenilikçi yaklaşımımızın böyle değerli bir organizasyon tarafından ödüllendirilmiş olması bizim için gurur verici. Bu ödül bizi hem gururlandırıyor hem de Lokasyon Bazlı Çözümler uygulamamızı faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde hayata geçirmek üzere teşvik ediyor. Projede emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları