21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafoneden Milli Piyangoya 3G desteği
30 Aralık 2011 Cuma 16:23

Vodafone'den Milli Piyango'ya 3G desteği

Dünyanın mobil iletişim liderlerinden Vodafone, gelişmiş 3G altyapısı ile Türkiye çapındaki tüm sayısal makinelerinin merkezi iletişimini sağlamaya hazırlanıyor.

Teknoloji ve inovasyon odaklı vizyonuyla Türkiye telekomünikasyon sektörünü pek çok yenilik ile buluşturan Vodafone, Milli Piyango İdaresi ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde bir ilke daha imza atıyor. Bu işbirliği ile Türkiye çapındaki tüm Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu ve On Numara oyunlarının oynandığı Milli Piyango bayilerinin merkezi iletişim hizmetlerinde söz konusu olan mobil ve ADSL desteği, modern 3G altyapısı ile ana operatör olarak Vodafone tarafından sağlanacak. Böylelikle Türkiye, piyango işletimini mobil network üzerinden sağlayan sayılı Avrupa ülkesinden biri haline gelecek.

Sayısal oyunlar sistemi komple yenileniyor

Milli Piyango İdaresi, tüm sayısal oyunlar sisteminin ve oyun terminallerinin baştan aşağı yenilenmesi sürecinde Vodafone ile iletişim altyapısı anlamında bir işbirliği gerçekleştirdi. Bu süreçte, Türkiye genelinde kullanılan yaklaşık 4 bin sayısal oyun makinesi Aralık ayından itibaren toplanarak; 2012 yılının ilk çeyreği itibariyle 2 yıl garantili, daha hızlı işlem yapan, dokunmatik ekranlı ve 3G teknolojisine sahip makinelerle değiştirilmiş olacak.

Vodafone’un 3G desteği sayesinde oyun makineleri ile merkez arasındaki işlem sürelerinde % 100’e yakın bir iyileştirme gerçekleşirken, bir bayinin gün içinde yaptığı işlem sayısı iki katına çıkacak. 2012 yılında yüzde 25 hasılat artışı yaratması beklenen bu işbirliği ile eskisine göre çok daha hızlı çalışan yeni makineler sayesinde, devir haftalarında bayilerin önünde oluşan uzun kuyruklar da tarihe karışacak.

Sinan Kızıldağ:“Milli Piyango bayileriyle merkez arasındaki iletişimi hızlandırıyoruz”

Vodafone Türkiye Satış ve Müşteri Operasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıldağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vodafone Grubu’nun akıllı şebeke teknolojilerini Türkiye’ye aktararak, hem 2G’deki nüfus kapsama oranını artırdıklarını hem de 3G yatırımlarını geliştirdiklerini belirtirken şu sözleri sarf etti: “Vodafone Türkiye, bugün geldiği noktada, Türkiye nüfusunun yüzde 98.86’sını kapsıyor. Bu oranı, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığımız 2006 yılından bu yana kesintisiz şekilde sürdürdüğümüz altyapı yatırımlarına ve teknoloji ve inovasyon odaklı anlayışımıza borçluyuz. Bildiğiniz gibi, Vodafone Türkiye olarak mobil internetin ve 3G’nin olanaklarını Türkiye’de daha fazla birey ve kurum için erişilebilir kılmak hedefiyle çalışıyoruz. Milli Piyango İdaresi işbirliğimiz kapsamında da Milli Piyango bayileriyle merkez arasındaki iletişimi hızlandırarak, sayısal makineleri üzerinden yapılan işlem sayısının artmasına, dolayısıyla uzun vadede sektörün gelişimine katkı sağlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz .”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları