16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafonedan Turkcelle Cevap
31 Temmuz 2008 Perşembe 16:25

Vodafone'dan Turkcell'e Cevap

Vodafone Türkiye Bireysel İşletme Bölüm Başkanı Engin Aksoy, Turkcell'in iddiasının tüketiciyi yanıltıcı olduğunu belirtti.

Yeni tarife uygulamasını en ucuz fiyat bende yaklaşımıyla ortaya koyan Turkcell"in açıklamasını değerlendiren Vodafone Türkiye Bireysel İşletme Bölüm Başkanı Engin Aksoy, Turkcell"in iddiasının tüketiciyi yanıltıcı olduğunu belirterek konuyla ilgili şunları söyledi:

"Turkcell"in en ucuz tarifeler bende açıklaması tüketiciyi yanıltıcı niteliktedir. Bugün hâkim operatör, abonelerine şebeke içi tarifelerde düşük, şebeke dışı tarifelerde ise şebeke içi tarifenin 25 katına varan fiyatlar uygulayarak tekelleşmeyi desteklemektedir. Turkcell bu uygulamasıyla aslında diğer operatörlerle görüşme yapmak isteyen abonelerini cezalandırmaktadır. Hakim durumdaki operatör böylelikle bir yandan abonelerine en iyi fiyatı sunduğunu iddia ederken diğer yandan abonelerinin diğer operatörlerin müşterilerini, yani yaklaşık 30 milyon aboneyi aramasını bu şekilde engellemektedir. Avrupa Birliği ve ABD gibi gelişmiş pazarlarda izin verilmeyen, ancak Türkiye"de yıllardır karşı karşıya olduğumuz, rekabete olduğu kadar tüketici haklarına da aykırı bu uygulamalara bir an önce son verilmesini diliyoruz.

Vodafone, Cep 1 kampanyası ile her yöne bir kontör uygulamasını başlatmıştır. Böylece abonelerine istediği operatörü arama özgürlüğü sağladığı gibi, şebeke-içi ve şebeke-dışı fiyatlandırmasının olumsuz etkilerini de bertaraf etmektedir."

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları