18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone’dan Paydaş Diyaloğu Çalıştayı
30 Temmuz 2012 Pazartesi 12:00

Vodafone’dan Paydaş Diyaloğu Çalıştayı

Vodafone, Türkiye’de bir ilke imza atarak sürdürülebilirlik vizyonu ve perdformansını, Paydaş Diyaloğu Çalıştayı’nda masaya yatırdı.

Çifte sorumluluk anlayışıyla ticari ve sosyal yatırımlarını sürdürülebilirlik ekseninde ve bütünsel bir bakış açısıyla yöneten Vodafone Türkiye, sürdürülebilirlik vizyonunu tüm boyutlarıyla ekosistemindeki paydaşlarına aktarmak ve bu yolda gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere Türkiye’de bir ilk’e imza atarak Paydaş Diyaloğu Çalıştayı’nı gerçekleştirdi.

Paydaş Diyaloğu Çalıştayı ile Vodafone Türkiye; müşterileri, çalışanları ve tedarikçileri ile oluşturduğu muhtelif diyalog ortamlarına bir yenisini eklemiş oldu. Vodafone Türkiye, bu yıl 30 kişilik bir paydaş ekosisteminin katılımıyla ilkini hayata geçirdiği Paydaş Diyaloğu Çalıştayı’nı paydaşlarıyla yarattığı sürdürülebilir geleceğe hizmet etmesi amacıyla düzenli hale getirmeyi hedefliyor.

Mobil iletişim teknolojilerini her gün daha fazla birey ve kurum için erişilebilir kılarak Türkiye’yi daha iyi bir geleceğe taşımak misyonuyla bugüne kadar birçok ilk’e imza atan Vodafone Türkiye, bu misyona yön veren sürdürülebilirlik stratejisini tüm yönleriyle paydaşlarına aktarmak ve bizzat onların görüş ve beklentileri doğrultusunda geliştirmek hedefiyle, Türkiye’de ilk kez Paydaş Diyaloğu Çalıştayı’nı hayata geçirdi.

AA 1000 Paydaş Katılımı Standardını referans alarak hazırlanan Paydaş Diyaloğu Çalıştayı, 16 Temmuz tarihinde, sivil toplum örgütleri, üniversiteler ve konusunda uzman fikir önderlerinden oluşan 30 kişilik bir paydaş ekosisteminin katılımıyla hayata geçirildi. Çalıştayda, Vodafone’un sürdürülebilirlik vizyonunu inşa ettiği 3 eksenini oluşturan Çevre, Müşteriler & Toplum ve Türkiye Vodafone Vakfı temaları etrafında; şirketin ürün ve hizmetleriyle topluma ve müşterilerine kattığı değer, çevresel etkileri ve Türkiye Vodafone Vakfı aracılığıyla gerçekleştirdiği toplumsal yatırımlar masaya yatırıldı.

Çalıştay’a, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, WWF Türkiye - Doğal Hayatı Koruma Vakfı, TEMA Vakfı, Sürdürülebilirlik Akademisi, Türkiye Futuristler Derneği, Sabancı Üniversitesi, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD), Telekomünikasyon ve Enerji Hizmetleri Tüketici Hakları ve Sektörel Araştırmalar Derneği (TEDER), Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Habitat için Gençlik Derneği, Alternatif Yaşam Derneği (AYDER), Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) ile Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) temsilcileri katıldı.

İş süreçlerinin merkezine yerleştirdiği sürdürülebilirlik vizyonuyla, Türk toplumu ve ekonomisi için değer yaratmayı hedefleyen ve bu yolda çevresel, sosyal ve ekonomik anlamda hayata geçirdiği tüm uygulama ve taahhütleri şeffaf ve hesap verebilir bir zeminde ekosistemiyle paylaşmaya özen gösteren Vodafone Türkiye, Paydaş Diyaloğu Çalıştayı’nda geçtiğimiz yıl ilkini yayımladığı Sürdürülebilirlik Raporu’ndan önemli başlıkları katılımcılarla paylaştı. Vodafone Türkiye, paydaşlarından aldığı geri bildirim, fikir ve öneriler doğrultusunda önümüzdeki dönem sürdürülebilirlik stratejisini besleyecek ve ileri taşıyacak değerli bir bilgi birikimi de elde etmiş oldu. Çalıştay ile paydaşların Vodafone’un sürdürülebilirliğe yaklaşımı ve bu yaklaşım çerçevesinde öncelik verdiği üç tema hakkında geri bildirimde bulunmalarını sağlayan bir platform yaratılmış oldu. Çalıştay çıktılarıyla, Vodafone Türkiye 2011 Sürdürülebilirlik Raporunda öncelikli olarak belirlenen temalar çerçevesinde iyileşmeye açık konularda, 2012’de alınan geri bildirimlerin şirket süreçlerine entegre edilmesi hedefleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları