25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafonedan İşitme Engellilere Özel
27 Ocak 2009 Salı 12:31

Vodafone'dan İşitme Engellilere Özel

Vodafone'un özel hazırladığı ücretsiz anonsla, aranan kişinin işitme engelli olduğu ve kendisiyle SMS veya MMS yoluyla iletişim kurulabileceği mesajı veriliyor.

Vodafone"un ArayanaDinlet servisi kapsamında işitme engellilere özel hazırladığı ücretsiz anonsla, aranan kişinin işitme engelli olduğu ve kendisiyle SMS veya MMS yoluyla iletişim kurulabileceği mesajı veriliyor.

Vodafone Türkiye"den yapılan açıklamada, işitme engellilere özel ArayanaDinlet içeriğinin, İşitme Engelliler Federasyonu (İEF) ile ortaklaşa geliştirilen bir hizmet olduğu ifade edilerek, "Vodafone Türkiye olarak işitme engelli vatandaşlarımıza bu hizmeti sunan ilk ve tek operatör olmanın gururunu yaşıyoruz. Kullanıcılar anonsu ücretsiz olarak cep telefonunda kullanabiliyorlar" denildi.

Servisten yararlanan aboneleri arayan kişiler çağrı başlattıklarında, "Değerli abonemiz, aradığınız kişi işitme engellidir. Kendisine ulaşmak için SMS ya da MMS atabilirsiniz" anonsu duyuyorlar. Anons, www.arayanadinlet.com adresinden de dinlenebiliyor.

Başlatılan hizmet konusunda konuşan İEF Başkanı Prof. Dr. Çağlar Batman, "İşitme engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştıracak bu çözümü geliştirip bu konuda öncülük eden Vodafone"a teşekkür borçluyuz. İşitme engelliler, SMS gibi hizmetlerden rahatlıkla yararlanıyorlar, ancak arama aldıklarında arayanlar işitme engelli olduğunu bilemeyebiliyorlar. Vodafone"un bu hizmetiyle bu engel ortadan kalkmış oldu" dedi.

Hizmetten yararlanmak isteyen işitme engelli abonelerin, ArayanaDinlet servisine üye olmaları ve ISITME yazarak 7060"a ücretsiz SMS göndermeleri yeterli. ArayanaDinlet servisi ilk ay ücretsiz, sonraki aylarda ise 1,50 TL veya 12 kontörden ücretlendiriliyor. ArayanaDinlet"e üye olan işitme engelli aboneler bu anonsu hiçbir ek bir ücret ödemeden kullanabiliyorlar.

(A1Haber)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları