20 Ocak 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafonedan Elazığa Çağrı Merkezi
07 Mart 2011 Pazartesi 16:25

Vodafone'dan Elazığ'a Çağrı Merkezi

Vodafone'un Elazığ Çağrı Merkezi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından açıldı.

Vodafone Türkiye'nin Elazığ"da hizmete açtığı yeni Çağrı Merkezi, bölgede yarattığı istihdamı orta vadede iki katına, toplam yatırımını ise 20 milyon TL"ye çıkartarak, hizmet sektöründe Elazığ"ın en büyük işverenlerinden biri olmayı hedefliyor. Vodafone"un dünya çapındaki en ileri çağrı merkezi ve müşteri hizmetleri uygulamalarını en yüksek teknoloji ile 3.800 m2'lik alanda kurulan yeni Elazığ Çağrı Merkezi, Türkiye genelindeki Vodafone abonelerine hizmet sunacak.

Ülkemizde bugüne kadarki doğrudan yatırımları 10 milyar TL"yi aşan Vodafone Türkiye, yatırımlarına ekonomik ve sosyal kalkınmada öncelikli bölgelerde istihdam yaratan projelerle devam ediyor.

Vodafone Türkiye"nin başarılı ve hızlı büyümesi ile artan abonelerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Elazığ"daki yeni çağrı merkezi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray"ın katılımıyla gerçekleşen törenle hizmete açıldı. Çağrı Merkezi"nin operasyonuna başlamasıyla birlikte ilk çağrıyı alan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bir Vodafone abonesinin bilinmeyen numaralara ilişkin sorusunu yanıtlayarak, merkezin yüksek teknolojisini bizzat deneyimledi.

Elazığ Çağrı Merkezi"nin, yetkinlikleri ve yüksek teknoloji donanımı ile Vodafone Grubu içerisinde tüm dünyadaki Çağrı Merkezleri ve Müşteri Hizmetleri Operasyonları için model oluşturacak örnek bir merkez olması hedefleniyor.

Törende konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım özel sektörün önünü açtıklarını belirterek şunları söyledi:
"Özel sektörün önünü açtık. Özel sektör de yatırım yapıyor ve Elazığlılara hizmet sağlıyor. Bugün, şimdiye kadar yaptığı yatırımlarla ülkemizin en büyük yatırımcı şirketlerinden biri olan Vodafone"un Elazığ"da 250 kişiye istihdam sağlayacak çağrı merkezinin açılışını yapıyoruz. Doğu ve Güneydoğu"da 1 milyon kişiye iş olanağı açmayı hedefliyoruz. Bugün yaklaşık 40 bine ulaştık hedefimiz 1 milyon. Özel sektör ve devlet işbirliği içinde bu işi başaracağız."

İlk yılda 250 kişilik istihdam sağlayacak, ve uzun dönemde istihdam rakamını iki katına çıkacağını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise şöyle konuştu: "Ülkemizde istihdamın artmasına ve özellikle genç nüfusumuzun istihdam sorununu aşmasına büyük önem veriyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluğumuz çerçevesinde, özellikle, Anadolu"nun yatırımlardan hak ettiği payı alması gerektiğine olan inancımızla yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bugün, müşteri hizmetleri operasyonuna hizmet verecek yeni çağrı merkezimizi Sayın Bakanımız Binali Yıldırım"ın himayelerinde Elazığ"da açmaktan memnuniyet duyuyoruz. Elazığ, genç nüfusa sahip bir ilimiz, bu yatırımla, genç nüfusun istihdam edilmesine katkıda bulunmayı ve bölgesel kalkınmayı desteklemeyi amaçlıyoruz. Dünya standartlarında kurulan Elazığ çağrı merkezi 20 milyon TL'lik yatırım planı ile bölgesel ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkı sağlayacaktır. Çağrı merkezimin Elazığ ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından ilk çağrıyı alan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile çağrı merkezini arayan kişi arasında keyifli diyaloglar yaşandı. Bakanın telefonu cevaplandırdığına inanamayan çağrı merkezi müşterisi, bakana iki kez bunun kamera şakası olup olmadığını sordu. Çağrı merkezini arayan aboneye cep telefonu numarasını veren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, kendisini her türlü konu için arayabileceğini de söyledi.

Yıllık 36 milyon dakika çağrı yanıtlama kapasitesiyle çalışabilecek olan çağrı merkezi ilk etapta bilinmeyen numaralar hizmeti ile operasyona başlayacak olan çağrı merkezi Vodafone Müşteri Hizmetleri"ne gelen tüm çağrıların yüzde 15'ini yanıtlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları