17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafonedan 3G Yorumu
14 Şubat 2008 Perşembe 10:38

Vodafone'dan 3G Yorumu

Vodafone Türkiye CEO’su Attila Vitai, 3G ve numara taşınabilirliği hakkında açıklama yaptı.

Vodafone Türkiye CEO’su Attila Vitai, Türkiye GSM sektörünün öncelikli konusunun numara taşınabilirliği olduğunu, cep telefonu kullanıcılarının kendilerine en uygun GSM operatörünü seçme özgürlüğüne sahip olduktan sonra başta 3G olmak üzere her türlü yeni teknolojinin çok daha rahat ve hızlı bir şekilde uygulanabileceğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Ulaştırma Bakanımızın GSMA’de verdiği demeçte sözünü ettiği gibi, Türkiye’de 3G lisanslarının tahsisi öncesinde numara taşınabilirliğinin hayata geçirilmesi ve kapsama alanının tüm yurdu kapsayacak biçimde sağlanması şarttır. Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi Türkiye 3G’ye hazırdır; çünkü numara taşınabilirliği ülkemizde cep telefonu kullanıcılarının en son teknolojileri kullanabilmesinin önündeki en önemli engel olarak durmaktadır.

Vodafone’un 5 kıtada faaliyet gösterdiği pek çok ülkede yıllardır 3G’yi kullandığını ve Türkiye’de de 3G uygulamasına geçmek için hazır olduğunu vurgulayan Vitai, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Avrupa’da 10. yılını dolduran 3G’nin yanı sıra, 4G ya da Wimax üzerinde yapılan yenilikleri barındıran farklı teknolojiler telekomünikasyon sektöründe farklı ihtiyaçları karşılayan ve düşük maliyetli teknolojiler olarak kabul edilmektedir. Tüm kullanıcıların en son ve en uygun teknolojileri kullanabilmesinin önündeki engeller kalkmadan, belli bir teknolojiye odaklanmış tartışmalardan uzak durmak sektörde sağlıklı kararlar alınmasının önünü açacaktır. Bu anlamda Vodafone olarak, numara taşınabilirliğini yeni teknolojilere geçiş öncesinde atılması gereken en önemli adım olarak görüyoruz.

Günümüzde başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyada Vodafone’un da faaliyet gösterdiği pek çok pazarda numara taşınabilirliği bulunmaktadır. Türkiye’de de 2008 yılı sonunda uygulamaya konması planlanan numara taşınabilirliğinin hızla sağlanabilmesi için alt yapı çalışmalarının tamamlanmasına verdiğimiz desteği hızlandırmış bulunmaktayız. Bu sayede kullanılacak sistemlerin ve süreçlerin pazara uyarlanması ve hızlı şekilde işlerlik kazanması da ayrıca önem taşıyacaktır.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları