08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafonedan 3G Açıklaması
26 Kasım 2008 Çarşamba 16:50

Vodafone'dan 3G Açıklaması

Vodafone Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alp Sevindik, Vodafone'un 3G ihalesine katıllacağını açıkladı.

Vodafone Türkiye Kurumsal İletişim ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alp Sevindik, 28 Kasım Cuma yapılacak 3G ihalesine katılacak olmaktan büyük heyecan duyduklarını belirterek "Vodafone Türkiye olarak 3G ihalesine katılacağız" dedi.

Vodafone olarak dünyada 33 milyon 3G cihaz kullanıcısıyla 3G konusunda en fazla tecrübe ve bilgi birikimine sahip operatör olduklarını kaydeden Sevindik, "Faaliyete başladığımız 2006 yılından bu yana 3G teknolojisini Türkiye"ye de sunmak için yoğun yatırım yapıyoruz. 2009 ortasından itibaren 3G teknolojisinde edindiğimiz global tecrübeyi Türkiye"ye yansıtacak, abonelerimize Vodafone"lu olmanın ayrıcalığını yaşatacağız" diye konuştu.

3G"nin Internet'e kolay ve hızlı erişim, görüntülü konuşma, hızlı film, müzik indirme gibi pek çok yeni hizmet anlamına geldiğini ve data hızının 14,4 megabit/saniyeye çıkacağını ifade eden Alp Sevindik, "Bu, 109 kat daha fazla hız anlamına geliyor. Örneğin bugün bir film DIVX formatında EDGE ile 4 saatte indirilebiliyorken, 3G ile aynı film 2,2 dakikada indirilebilecek" dedi.

3G ihalesi, Cuma günü saat 10.00"da tekliflerin açılmasının ardından açık artırma usulü ile gerçekleştirilecek. İhaleye katılan operatörler, kapalı zarfla 4 lisans için ayrı ayrı teklif verecek. Sırasıyla verilen teklifler açılacak ve en yüksek teklif üzerinden açık artırma yapılacak.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları