28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone’a Kapsama Alanı’nda Tam Not
06 Ağustos 2012 Pazartesi 16:15

Vodafone’a Kapsama Alanı’nda Tam Not

Vodafone’un akıllı kapsama teknolojisi kullanıcılardan tam not aldı.

Güçlü ve yenilenmiş altyapısı ile nüfusun % 99,02’sini kapsama alanına alan Vodafone, Akıllı Kapsama Teknolojisi’ni Türkiye telekomünikasyon sektöründe daha önce denenmemiş yöntemlerle test ederek bir “ilk”e daha imza attı.
Kapsama altyapısını bizzat kullanıcılarla test eden Vodafone, yaptığı testleri reklam filmlerine taşıdı.

Galata Meydanı'nda yapılan “Kalabalıkta Kesintisiz Konuşma” testini takiben Trabzon – Samsun, Samsun-Trabzon arasında hareket halindeki bir yolcu otobüsünde yapılan “Yolculukta Kesintisiz Konuşma” testinde de yol boyunca hiçbir konuşma kesilmedi. Reklam filmi çekimi öncesinde, test mobil iletişim altyapıları konusunda global bağımsız ölçümleme kuruluşlarından LCC tarafından da izlendi ve onaylandı.

Türkiye’de uçtan uca kesintisiz iletişim sağlamak ve abonelerine her yerde güvenilir kapsama kalitesi sunmak hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone, şebeke altyapısının kalitesini test ederken de sözü yine müşterilerine verdi. Güçlü altyapısıyla desteklediği Akıllı Kapsama Teknolojisi'ni, Türkiye'de bir ilke imza atarak bizzat kullanıcılara test ettiren Vodafone, tam not aldı.

Türkiye’de uçtan uca kesintisiz iletişim sağlamak ve abonelerine her yerde güvenilir kapsama kalitesi sunmak hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone, 4 yıldır kesintisiz sürdürdüğü altyapı yatırımları sonucu Akıllı Kapsama Teknolojisi’ne duyduğu güveni, Türkiye’nin ilk gerçek zamanlı kapsama testinde, bizzat kullanıcıların deneyimleri ile ortaya koydu. 

Vodafone Türkiye’nin profesyonel oyuncularla değil, bizzat gerçek kullanıcılarla çekilen reklam filmlerinde, ünlü oyuncu Ümit Erdim yüzlerce kişiyle o anda, hazırlıksız bir şekilde röportaj yaparak onlara Vodafone’un kapsama kalitesi ile ilgili düşüncelerini sordu. Erdim, katılımcıların, kullanımına tahsis edilen Vodafone hatlı telefonlarla, yurtiçi ve yurtdışından istedikleri kişilerle konuşarak Vodafone’un kapsama kalitesini test etmeye davet etti.

LCC onayladı: Vodafone, Trabzon-Samsun, Samsun-Trabzon karayolunda kesintisiz konuşturdu!

Trabzon'dan Samsun'a giden otobüste, 5 saat süren yolculuk ve aynı şekilde dönüş yolu boyunca; dağlık bölgeler ve tünellerde seyahat edildi. Kullanıcılar zorlu güzergahta, sık dağlık alanlar ve uzun tünellerde de konuşmaya devam ettiler.

Dünyanın en büyük GSM operatörlerine mobil iletişim altyapı hizmeti sunan, LCC şirketi testi izledi ve gidiş - dönüş yolculuk boyunca yapılan konuşmaların kesilmediğini resmi bir sertifika ile onayladı.

Nisan ayında gerçekleşen bir diğer testte ise, Ümit Erdim, kalabalıkların Vodafone’la aynı anda, aynı yerden cep telefonu ile kesintisiz konuşabileceklerini İstanbul Galata Meydanı’nda test etmişti. Vodafone, Akıllı Kapsama Teknolojisi sayesinde kalabalıkta, aynı anda çok fazla insan konuşsa bile, yapılan aramaları hatların boş olduğu noktalara yönlendirerek; hatlar yoğun olsa bile hemen bağlantı sağlayabildiğini bizzat kullanıcılara deneyimletti.

İlk etapta kullanıcılara Vodafone’un kapsama kalitesi ile ilgili düşüncelerini soran Erdim, ardından onları Vodafone’un kapsama kalitesini test etmek için Galata Meydanı’na davet etti. Galata’da toplanan büyük kalabalık, kendilerine dağıtılan Vodafone hatlı telefonlarla, aynı anda, hep birlikte konuşarak Vodafone’un yoğun, kalabalık ortamlarda dahi müşterilerine sunduğu kapsama kalitesini kesintisiz gerçekleştirdikleri gerçek zamanlı görüşmelerle deneyimlediler. 2 gün de toplamda 20 saat süren test ve çekimlerle Vodafone, yalnızca bir reklam filmi çekmekle kalmadı, aynı zamanda kullanıcıların kapsama kalitesine ilişkin deneyimlerini ilk ağızdan, gerçek zamanlı olarak alabildiği önemli bir platform da yaratmış oldu.

Vodafone’un Akıllı Kapsama Kalitesi’ni test ettiği reklam çekimlerinde, ölçümler bizzat Vodafone Türkiye Şebeke Planlama ve Optimizasyon ve ŞebekeTest ve Kalite ekiplerince yapıldı. Böylelikle Vodafone, Akıllı Kapsama Teknolojisi ile abonelerine daha kaliteli hizmet verebilmek için çalışan teknoloji ekiplerini, ürettikleri teknolojilerin kullanıcıları ile aynı platformda buluşturmuş oldu.

“Türkiye’de bir ilki daha, 18,4 milyon abonemizin memnuniyetinin verdiği güvenle hayata geçirdik.”

Vodafone Türkiye Bireysel İş Birimlerinden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti hedefi kapsamında abone şebeke deneyimini en ileri teknolojilerle sürekli olarak ölçümlediklerini ve kapsama kalitesine duyulan güveni anlatmanın en iyi yolunun da yine gerçek kullanıcıya dönmek, bizzat onlara test ettirmek olduğunu düşündüklerini dile getirdi. Öğüt, şöyle konuştu:

"Türkiye’de daha önce denenmemiş bir yöntemle, kapsama kalitemize duyduğumuz güveni iletişimimize taşıdık ve reklam filmlerimizi gerçek kullanıcıların gerçek zamanlı deneyimleriyle çektik. Türkiye’yi kesintisiz iletişim çağına taşıma hedefimiz kapsamında, faaliyete geçtiğimiz 2006 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz 11 milyar TL’yi aşkın yatırımda temel motivasyonumuz, müşteri deneyimini sürekli daha yükseğe taşımak oldu. Son beş yılda kapsama altyapımızı yaklaşık 4 katına çıkardık. “Akıllı Kapsama Teknolojisi” ile kendi şebekemizde gerçekleşen tüm konuşmaları güvence altına aldık.  Müşteri deneyimini en etkin ve öngörülü şekilde ölçebilmek üzere Tuzla Şebeke Operasyon Merkezi’mizi hayata geçirdik. Kesintisiz iletişim hizmetimize duyduğumuz güvenin bir yansıması olarak iki Vodafone’lu arasında konuşma kesilirse bedelini iade ediyoruz. Bugüne kadar abonelerimizden aldığımız olumlu geri bildirimler de kapsama kalitemizden ne kadar memnun olduklarını zaten ortaya koyuyordu. Şimdi bu memnuniyeti, bizzat onlarla deneyimleyerek ülkemizde bir “ilk”e daha imza atmanın gururunu yaşıyoruz.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları