29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Türkiyenin AR-GE Üssü
02 Temmuz 2008 Çarşamba 11:29

Vodafone Türkiye'nin AR-GE Üssü

Vodafone Türkiye'nin AR-GE şirketi Vodafone IT Hizmetleri'nin (Oksijen) ünvanı Vodafone Teknoloji olarak değişti.

Vodafone Türkiye"nin AR-GE şirketi Vodafone IT Hizmetleri"nin ünvanı, olağanüstü genel kurul toplantısında alınan kararla Vodafone Teknoloji Hizmetleri olarak değişti. Vodafone Teknoloji AR-GE Bölüm Başkanı Murat Ekşioğlu, Vodafone Teknoloji"deki değişimin bu kadarla kalmayacağını, şirketin yeni dönemde Vodafone Grubu"na da teknoloji ihraç etme hedefine odaklandığını açıkladı.

Vodafone Türkiye bünyesine katılmadan önce, Oksijen, Ağustos 2006"dan beri Vodafone IT Hizmetleri olan şirket, bundan sonra Vodafone Teknoloji adını kullanacak. Murat Ekşioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Vodafone Türkiye"nin AR-GE üssü olarak çalışan şirketimizin adında artık teknoloji sözcüğü bulunması misyonumuzu çok daha iyi tanımlıyor. Türkiye"de mobil iletişim teknolojileri geliştirerek ülkemizin dışa bağımlığını azaltma konusunda türünün ilk örneği olan Vodafone Teknoloji, bundan sonra da Vodafone Grubu"nun 25 ülkesine teknolojik çözümler üretmeyi hedefliyor. Vodafone Grubu"yla üzerinde çalıştığımız projeler meyvesini verdiğinde, Türk mühendislerimizle dünyaya teknoloji ihraç edecek, bu kez de global bakışımızla sektöre örnek olacağız."

Vodafone Teknoloji (Oksijen*), telekomünikasyon ve mobil Internet alanlarında global yazılımlar ve uçtan uca çözümler üreten lider bir teknoloji şirketi olarak Eylül 2000"den beri faaliyet gösteriyor. Ağustos 2006"da Vodafone Grubu"na katılarak Vodafone IT Hizmetleri adını alan şirket, Haziran 2008 itibariyle Vodafone Teknoloji adıyla Vodafone Türkiye"ye bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Vodafone Teknoloji, mobil şebeke operatörlerine, geleceğin gereksinimi olan çözümler geliştiriyor ve gelecek nesil iletişim servislerini bugünden kullanılabilir olarak pazara sunuyor. 3GPP, ETSI gibi pek çok Standart gruplarının üyesi olan ve yakından takip eden Vodafone Teknoloji, bugüne dek pek çok ilk'e imza attı. Vodafone Teknoloji mühendisleri son olarak Telekomünikasyon Kurumu"nun da yönlendirmesi ile, Uluslararası Cep Telefonu Operatörleri Birliği GSMA"in ve Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü ETSI"nin, Türkçe karakterlerin cep telefonlarında tanınması yönündeki kararına, önemli teknik çözümler sağladı. Böylece, pek çok ülkenin yaşadığı bölgesel karakter sorununa ilk çözüm Türkiye"den gelirken yeni standartlarda tanımlanan ilk dil de Türkçe oldu.

* Oksijen Vodafone Teknoloji Hizmetleri A.Ş."nin tescilli markasıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları