21 Ocak 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Türkiye 5. Yılını Kutladı
26 Mayıs 2011 Perşembe 14:57

Vodafone Türkiye 5. Yılını Kutladı

Vodafone, Türkiye'de tüm zamanların en iyi performansıyla karşıladığı 5. yıldönümünü, 2010-11 mali yılı sonuçlarını da değerlendirdiği bir basın toplantısıyla kutladı.

2005 yılı sonunda Türkiye"ye en büyük 2. doğrudan yabancı sermaye yatırımı ile giriş yapan Vodafone, özellikle son 2 yıldır yürüttüğü müşteri odaklı stratejik programı sayesinde 5 yıllık dönemi, 10.9 milyar TL."ye ulaşan toplam yatırım, 16.8 milyon abone, 3.7 milyar TL yıllık gelir seviyesi ve %27.1 gelir pazar payı ile tamamladı.
24 Mayıs tarihinde Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. adıyla faaliyete geçmesinin 5. yıldönümünü kutlayan Vodafone Türkiye, geçtiğimiz günlerde açıklanan 2010-11 mali yılı sonuçlarına göre yeni dönemi başarısı grafiğinin zirvesinde karşıladı.

Müşteri odaklı stratejik programını 2 yılı aşkın bir süreden bu yana kesintisiz ve kararlılıkla sürdüren Vodafone Türkiye, bu sayede bir süre önce kazandığı "en çok tavsiye edilen" ve "numara taşımada en çok tercih edilen" operatör unvanını 5. yıldönümünde de korudu. Vodafone Türkiye, ayrıca, Vodafone Grubu içerisinde ciro ve abone sayısında 8.liğe, abone başı dakika kullanımında ise 3.lüğe yükselerek önemli bir uluslararası başarıya da imza atmış oldu.

Vodafone Türkiye"nin 2006-07 mali yılında 13.9 milyon abone sayısı, 2.349 milyar TL olan cirosu ve %21.7 olan gelir pazar payı, stratejik programında müşteri memnuniyetine, inovasyona ve kaliteye odaklı faaliyetleri ve teknolojik yatırımları sonucunda; sırasıyla 16.8 milyon, 3.7 milyar TL ve %27.1 olarak rekor seviyede gerçekleşti.

Vodafone Telekomünikasyon A.Ş."nin kuruluşunun 5. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj gönderen Vodafone Grubu CEO"su Vittorio Colao, özellikle son 3 yıl içerisinde Türkiye"de kaydedilen inanılması zor ve çarpıcı başarıdan çok etkilendiklerini belirtti. Colao, mesajında, "Türkiye"deki müşterilerimize daha rekabetçi bir ortamda, daha uygun maliyetlerle, daha iyi ürün ve hizmet alabileceklerini faaliyetlerimizle ve verdiğimiz sözleri yerine getirerek kanıtlayarak, pazar payımızı artırmayı başardık," ifadesini kullandı.

Colao, sözlerine şöyle devam etti:
"Bu başarıyı getiren başta Serpil Timuray yönetimindeki liderlik ekibini ve tüm Vodafone Türkiye çalışanlarını kutluyorum. Kendileriyle gurur duyuyoruz. Bir diğer gurur kaynağımız ise 5 yıl içerisinde Türkiye"ye yaptığımız yatırım miktarının yüksekliğidir. Yatırımlarımıza devam edeceğimiz önümüzdeki 5 yılı yeni bir başarı hikayesine dönüştürmek için ilk adımı attığımız bu önemli günde, Türkiye"de faaliyete başladığımız ilk günden bu yana bizlerden ve markamızdan güvenini ve desteğini esirgemeyen Türk tüketicisine teşekkürlerimi sunarım."

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise, özellikle son iki yılda devreye aldıkları stratejik programda müşteri memnuniyetine, inovasyona ve kaliteye odaklı faaliyetleri ve teknolojik yatırımlarının sonuçlarını almaktan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı. Şirketin 2010-11 mali yılını güçlü ve karlı bir büyümeyle tamamladığını kaydeden Timuray, "Alınan sonuçlar güçlü ve istikrarlı performansımızı yeni döneme sürdürülebilir bir biçimde taşıdığımıza işaret ediyor. Önümüzdeki 5 yıl ve ötesinde müşterilerimizin güvenine layık olmak ve Türkiye"ye daha fazla değer yaratmak adına daha fazla çalışacağız. Bugün geldiğimiz noktadaki başarımız, gelecek için omuzlarımıza daha fazla sorumluluk yüklüyor," diye konuştu.

Timuray, şunları söyledi:
"Vodafone Türkiye yönetimi olarak göreve ilk geldiğimiz günden itibaren müşterimizi faaliyetlerimizin merkezine yerleştirdik. Müşterilerimize daha iyi şartlarda, daha iyi ürün ve hizmetler sunmak adına sektörde birçok yeniliğin ve "ilk"in öncüsü olduk. Özellikle numara taşıma, 3G, kontörden kuruşa geçiş gibi tüketicilerin faydasına olan tüm gelişmelerin en büyük destekçisi olduk. 1 TL"ye ilk operatör markalı akıllı telefon, memnun kalmazsanız paranız iade, Süper İnternet gibi 5 yıl önce hayal bile edilemeyecek uygulamaları ilk kez müşterilerimizin faydasına sunduk. Herkese, her yerde, her an mobil internet felsefemizle örtüşen bu yeniliklerimiz, internetin demokratikleşmesi adına devrim niteliğinde adımlar oldu. Teknolojik yatırımlarımız kadar büyük bir ciddiyetle sürdürdüğümüz sosyal yatırımlarımızla topluma sağladığımız faydalardan gurur duymaktayız. Tüm bu çabalarımız ve faaliyetlerimizin karşılığında bizi Türkiye"nin ve Vodafone Grubu"nun en hızlı büyüyen operatörü unvanına layık gören 81 ildeki Vodafone Türkiye çalışanlarına, bayilerine, tedarikçilerine ve tüm iş ortaklarına teşekkürü borç bilirim."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları