24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Teknolojiye Ödül
28 Kasım 2008 Cuma 14:41

Vodafone Teknoloji'ye Ödül

Vodafone Teknoloji, Kısa Mesajlarda Türkçe Karakterlerin Etkin Kullanımı çözümüyle, TESİD tarafından ödüle değer görüldü.

Vodafone Teknoloji, Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından verilen 2008 Yenilikçilik-Yaratıcılık Ödülleri'nde, Kısa Mesajlarda Türkçe Karakterlerin Etkin Kullanımı çözümüyle, KOBİ Dalında Yenilikçi Ürün Ödülü'ne değer görüldü.

Vodafone Teknoloji Ar-Ge Bölüm Başkanı Murat Ekşioğlu, bu ödüle Türkçenin GSM alfabesinde tanımlanan ilk bölgesel dil olmasını sağlayan çözümleriyle layık görüldüklerini belirterek şunları söyledi:

"Vodafone Teknoloji mühendislerinin getirdiği çözüm, GSM standartlarını değiştirerek dünya üzerinde üretilen bütün cep telefonlarında Türkçe harflerin yer almasının önünü açmış oldu. Benzer sorunları yaşayan diğer tüm dünya dillerinin de sorunlarını çözen bu yaratıcı çözümün TESİD'in ödülüyle taçlandırılmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz."

Türkiye'de Ar-Ge çalışmalarının yazılım, donanım ve süreçler açısından özgün ürünler vermesini teşvik etmek amacıyla düzenlenen TESİD Yenilikçilik-Yaratıcılık Ödülleri'nde bu yıl büyük firma kategorisinde 5 firma 8 ürünle, KOBİ firma kategorisinde ise 6 firma 9 ürün ile finale kalmıştı. Bu yılki ödüllere Kısa Mesajlarda Türkçe Karakterlerin Etkin Kullanımı Yöntemi ve Aktif İzleme Geçidi olmak üzere iki projeyle başvuran Vodafone Teknoloji, iki ürünle de finale kalmayı başardı.

Vodafone Teknoloji, 2002 yılında EasyMesssenger ürünü ile Yenilikçi Ürün kategorisinde, 2005'te de SM Collector ürünü ile Yeni Üründe Ticari Başarı kategorisinde ödüle değer bulunmuştu. TESİD Yenilikçilik-Yaratıcılık Ödülleri, 1999 yılından beri dağıtılıyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları