17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Kapsamada % 99,02’ye Ulaştı
08 Nisan 2012 Pazar 17:15

Vodafone Kapsamada % 99,02’ye Ulaştı

Vodafone Türkiye, 4 yıldır kesintisiz sürdürdüğü kapsama yatırımları sonucu, nüfus kapsamasında yüzde 99,02’ye ulaştı.

Mart 2012 sonu itibarıyla Türkiye nüfusunun yüzde 99,02’sini kapsama alanına dahil eden Vodafone Türkiye, altyapısını da gelişmiş teknolojilerle güncellemeye ve kapsama kalitesini yükseltmeye devam ediyor. Vodafone Türkiye, mobil iletişimde geleceğin teknolojisi 4G (LTE) için yaptığı test çalışmaları ile beraber singleRAN ve All IP altyapısını güçlendirirken, kapsama kalitesinin sürdürülebilirliğini de garantiye alıyor.

Birden fazla teknolojiyi tek baz istasyonunda toplayan Vodafone Türkiye, singleRAN ile baz istasyonu altyapısını da yeniliyor

Vodafone Türkiye, 2G, 3G ve 4G gibi birden fazla teknolojiyi bir baz istasyonundan aynı anda desteklemeye imkan sağlayan singleRAN teknolojisi, 4G(LTE) teknolojisine geçişi yeni baz istasyonları kurmaksızın, yazılım güncellemesi ve basit donanım kapasite artırımları ile mümkün kılıyor. Teknoloji yatırımlarını Yeşile Saygılı Kırmızı vizyonuyla bir araya getiren Vodafone Türkiye, singleRAN teknolojisiyle daha az enerji tüketerek doğadaki ayak izini en aza indirme hedefine de katkı sağlıyor.

Son iki yıldır Ankara, İzmir, Adana, Diyarbakır gibi büyük şehirler başta olmak üzere 17 ilde 4 bin 689 baz istasyonu singleRAN teknolojisiyle yenileyen Vodafone Türkiye, bu yöndeki modernizasyon çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor.

Vodafone Türkiye, geleceğe All-IP teknolojisiyle hazırlanıyor

Mevcut ve potansiyel internet ve multimedya servislerini daha hızlı, daha güvenilir ve yüksek kalitede sunmak üzere IP radyolink teknolojisini kullanmaya başlayan Vodafone Türkiye, 2 yılda 8 bin 131 IP radyolink kurulumu sağladı.

Saha başı 400Mbps trafik taşınmasına imkan sağlayan IP radyolinkler ile LTE teknolojisine hazır bir şebeke oluşturulmasını amaçlayan Vodafone, böylece 3G erişim şebekesi tarafında, bu yapı üzerinden uçtan uca sürekliliği bulunan yüksek hızlı erişim elde ediyor.

Jorge Fernandes: Yaptığımız altyapı yatırımları sayesinde 4G teknolojisine bugünden hazırlanıyoruz

Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, mobil iletişim teknolojilerindeki sürekli değişimi önceden kontrol edebilmek adına yapılan yatırımların büyük katkısı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“SingleRAN, gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri için mükemmel bir altyapı sunan, hem bugüne hem geleceğe hitap eden bir teknoloji. 2G ve 3G teknolojisinin yanında 4G’ye de uyumlu singleRAN sayesinde, 4G (LTE) teknolojisine yönelik test ve entegrasyon sürecini, mevcut baz istasyonlarını yenileyerek, çok daha hızlı şekilde tamamlayabiliyoruz. Bu, Türkiye’yi kesintisiz iletişim çağına taşıma hedefimiz doğrultusunda çok önemli bir adım. Bildiğiniz gibi 2011 yılının başında, dünya çapında telekomünikasyon sektörünün gündemindeki en önemli maddelerden birini, veri iletişimini önceliklerimiz arasında aldık ve 2011’i Veri Yılı ilan ettik. singleRAN teknolojisi ile, 4G hizmetleri de hayata geçtikten sonra birlikte çok daha hız kazanacak veri trafiğini daha fazla abonemiz için erişilebilir kılacağız. Vodafone Türkiye olarak müşterilerimiz için en mükemmel değeri yaratmak üzere çalışırken, aynı zamanda globalden gelen gücümüz ile geleceğin teknolojilerini ülkemize getiriyor; altyapımızı, baz istasyonlarımızı ve şebeke ağımızı bu teknolojilerle yeniliyoruz. Bugüne kadar abonelerimizle buluşturduğumuz Akıllı Kapsama Teknolojisi gibi ilkler, geleceğin teknolojilerine verdiğimiz önemi açıkça ortaya koydu. 3G şebekemizi en son yazılımlarla güncelleyip erişim hızını artırarak mükemmel müşteri deneyimi yaratma yolundaki adımlarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, mevcut teknolojik altyapımızı geleceği şekillendirecek teknolojilerle yenilemeye, böylece müşterilerimize kesintisiz iletişim sağlamaya devam edeceğiz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları