04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone - Kadir Has Üniversitesi İşbirliği
05 Mart 2012 Pazartesi 14:41

Vodafone - Kadir Has Üniversitesi İşbirliği

Vodafone Red Academy, Kadir Has Üniversitesi öğrencilerini iş hayatına data hızında hazırlıyor

Vodafone Türkiye ve Kadir Has Üniversitesi işbirliğinin ilk adımını oluşturan sertifika programı kapsamında Vodafone Türkiye, mobil data uygulamalarındaki son teknolojiler alanında 30’u aşkın ülkede edindiği kurumsal bilgi ve deneyimini Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Elektronik Mühendisliği 3. ve 4. sınıf öğrencilerine aktaracak.

Sekiz hafta sürecek sertifika programı Data, Everywhere ile Kadir Has Üniversitesi öğrencileri, telekomünikasyon sektörünün Network ve IP gibi en temel konularını, Vodafone Teknoloji fonksiyonlarında görev yapan konusunda uzman  Red Academy iç eğitmenlerinden öğrenecek. Vodafone Türkiye’nin Kurumsal Eğitim ve Gelişim Merkezi Red Academy şemsiyesi altında yapılanan ve ilk etapta 74 öğrencinin katılacağı bu program, teorik ve uygulamalı eğitimlerin yanısıra Vodafone teknoloji merkezlerine yapılacak ziyareti de kapsayacak. Program sonunda başarılı olan öğrenciler sertifika almaya hak kazanacak. Programı tamamlayan en başarılı 6 öğrenci ise Vodafone’un yüksek potansiyele sahip başarılı üniversite öğrencilerini bünyesine katmayı hedeflediği Discover Genç Yetenek Programı süreçlerine katılarak, seçildikleri takdirde Vodafone Türkiye’de staj yapma imkanına kavuşacak.

Vodafone Türkiye-Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen Data, Everywehere sertifika programının tanıtımı, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde Kadir Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ile Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Toygan Pulat’ın katılımıyla düzenenlen bir törenle gerçekleştirildi.

Törende konuşan Kadir Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Kadir Has Üniversitesi’nin öğrencilerine henüz okurken sunduğu olanakların temel hedefinin onları zorlu hayat koşullarına ve iş yaşamına hazırlamak olduğunu belirterek, bu doğrultuda   üniversite-sanayi işbirliği konusuna büyük önem verdiklerini söyledi. Vodafone Red Academy ortaklığıyla başlatılan Data, Everywhere sertifika programının bu çerçevede geliştirdikleri işbirliklerinin en yeni örneği olduğunu belirten Prof. Dr. Aydın, “Kadir Has Üniversitesi olarak hızlı karar verip hızla uyguluyoruz, bu anlamda hızımıza yetişen Vodafone Türkiye ile işbirliğine başlamış olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Prof. Dr. Aydın, “Proje sayesinde Vodafone personeli zorlu iş hayatında edindikleri bilgi ve deneyimleri Kadir Has Üniversitesi öğrencilerine aktaracak, böylece öğrencilerimiz kendilerini bekleyen geleceğe bir adım daha yaklaşmış olacaklar” diye konuştu.

Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Toygan Pulat ise, üniversite-sanayi işbirliğinde yepyeni ve kayda değer bir adım atıyor olmaktan dolayı gurur duyduklarını kaydetti. Pulat, “McKinsey’in araştırmasına göre geniş bant internette hane penetrasyonunda %10’luk bir artış GSYİH’da %1,4’lük bir büyümeyi beraberinde getirmektedir. Bu sıçramaya en çok, gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkeler ihtiyaç duymaktadır. Ülkemizde üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesine bu noktada büyük ihtiyaç vardır. Bu iki dünyanın en iyilerinin bir araya gelmesiyle, ilerlemenin hızı planlananın çok daha ötesine geçecektir. Kadir Has Üniversitesi ile başlattığımız bu girişim, bu alanda söylemden öteye eyleme geçtiğimizin somut kanıtını oluşturmaktadır. Bu program sayesinde, biz de gençlerden çok şey öğreneceğiz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları