25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Genç Yetenek Programı Başlıyor
10 Nisan 2009 Cuma 14:35

Vodafone Genç Yetenek Programı Başlıyor

Genç yeteneklere Vodafone'da staj deneyimi yaşayarak potansiyellerini keşfetme olanağı sunan Vodafone Genç Yetenek Programı'na başvurular başlıyor.

Genç yeteneklere Vodafone"da eşsiz bir staj deneyimi yaşayarak potansiyellerini keşfetme olanağı sunan Vodafone Genç Yetenek Programı'na başvurular başlıyor. Nisan ayı içinde kabul edilecek başvuruların ardından değerlendirme merkezi sürecine tabii olarak seçilecek üniversite üçüncü sınıf öğrencileri, Temmuz"dan Eylül sonuna kadar Vodafone Türkiye bünyesinde Satış, Pazarlama, Teknoloji bölümlerinde birbirinden farklı projelerde aktif olarak görev alacaklar. 3 aylık programın bitiminde yapılacak yarışmada birinci gelen öğrenci, Vodafone"un faaliyet gösterdiği diğer ülkelerden birinde staj yapma fırsatını yakalayacak.

İlki geçtiğimiz yıl yapılan ve 2 binden fazla öğrencinin başvurduğu Vodafone Genç Yetenek Programı hakkında bilgi veren Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı Rengin Onay, "Genç yeteneklere, telekomünikasyon sektörünün hızlı, rekabetçi, eğlenceli ve limitleri zorlayan dünyasına adım atarken, Vodafone gibi global bir firmada eşsiz bir tecrübe yaşama fırsatı sunuyoruz. Bizim için gençleri tanımak ve özel projelerde onlarla beraber çalışmak çok önemli" dedi.

Adaylarda aradıkları ortak yetkinlikleri "analitik düşünceye sahip ve öğrenmeye açık olmak, her zaman daha iyisi için çaba göstermek, iyi bir ekip oyuncusu olmak, yenilikçi ve yaratıcı olmak" şeklinde tanımlayan Rengin Onay, "Vodafone Genç Yetenek Programı"nı klasik staj programlarından ayıran en belirgin özellik, katılan genç yeteneklere iş sonuçlarına etki edebilecek kapsamlı projelerde görev vermemiz ve gerçek bir ekip oyuncusu olarak faaliyet göstermelerine olanak sağlamamızdır. Vodafone Türkiye olarak, aramıza katılan genç yeteneklerin kendilerini iş ortamında tanımaları için fırsatlar sunmaya, sürekli geri bildirimde bulunmaya ve program katılımcılarına iş süreçlerinin etkin çalışanları olarak davranmaya özen gösteriyoruz " diye konuştu.

Yurt dışında staj imkanı
Program kapsamında, önceden belirlenen proje ve yetkinliklerin netleşmesinin ardından başvurular özgeçmiş üzerinden eleniyor ve olumlu değerlendirilen adaylar telefon mülakatı, yetkinlik bazlı mülakat ve değerlendirme merkezi uygulamalarına davet ediliyor. Değerlendirme merkezi aşamasında ise ekip yarışması, vaka çalışması, grup münazarası ve bireysel çalışmalar gibi farklı seçme-yerleştirme araçlarından faydalanılıyor.

Programı diğer staj programlarından ayıran bir önemli özellik de değerlendirme merkezi neticesinde seçilmeyen adayların, kendileri de istedikleri takdirde, bir geri bildirim seansına davet edilerek güçlü ve gelişmeye açık alanlarını öğrenme fırsatı sunulması. Programa seçilen katılımcılar ise kapsamlı bir oryantasyon sürecinin ardından Vodafone"a katılıyor ve üstlenecekleri projelerde sorumluluk almaya başlıyorlar.

Programın sonlanmasına bir ay kala yarışma konuları ve seçme kriterleri adaylarla paylaşılıyor ve yarışma jürisinin kararı doğrultusunda başarılı adaylara çeşitli ödüller sunuluyor. Geçen yılki programda birinciliği paylaşan iki genç yetenek, Vodafone İtalya ve Vodafone Hollanda"da farklı bir iş tecrübesi yaşayacakları, yeteneklerini geliştirecekleri bir staj hakkı kazandılar.

Vodafone Genç Yetenek Programı için başvurular Nisan ayı sonuna kadar vodafone.com.tr, kariyer.net ve yenibiris.com siteleri üzerinden yapılabiliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları