17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Freezone’e Golden World Awards’tan Ödül
23 Temmuz 2012 Pazartesi 15:15

Vodafone Freezone’e Golden World Awards’tan Ödül

Vodafone FreeZone iletişim devlerinin ödüllendirildiği Golden World Awards’da En İyi Sosyal Medya İletişimi kategorisinde Büyük Ödül aldı.

Vodafone’un 26 yaş ve altındaki gençlere ayrıcalıklı fırsatlar sunmak ve özgür bir dünyanın kapılarını açmak üzere hayata geçirdiği Vodafone FreeZone, lansmanının üzerinden geçen 1 yılı aşkın süre içinde yaptığı sosyal medya projeleriyle büyük başarıya imza attı. Vodafone FreeZone, sosyal medyadaki iletişim çalışmalarıyla, uluslararası alanda halkla ilişkiler dünyasının en prestijli ödüllerinden Golden World Awards’da “En İyi Sosyal Medya İletişimi” kategorisinde Büyük Ödül’ün sahibi oldu.

Uluslararası Halkla ilişkiler Derneği (IPRA) tarafından 1991 yılından bu yana dünya çapında iletişimin devlerini ödüllendirmek amacıyla hayata geçirilen Golden World Awards, 9 Kasım 2012 tarihinde Four Seasons Hotel Sultanahmet’te, iletişim dünyasının dünya çapında en önemli aktörlerinin katılımıyla gerçekleştirilen bir törenle sahiplerini bulacak.

Fark yaratan sosyal medya projeleri ödül getirdi

Gençlerin en çok vakit geçirdiği sosyal medya kanallarındaki fark yaratan projeleri Vodafone FreeZone’u uluslararası devlerin arasında öne çıkardı:
•Vodafone FreeZone için tamamen gençlerin ihtiyaçlarından yola çıkılarak, GSM ve GSM dışı teklifler ile lifestyle içerikleri bir araya getiren, aynı zamanda gençlerin istedikleri zaman müzik indirebildikleri bir web sitesi oluşturuldu.

•Kullanıcıların kendi müziklerini ve videolarını yükleyerek paylaşabildikleri interaktif bir karaoke sitesi oluşturuldu.

•Vodafone FreeZone ana sayfası haricinde farklı web sitelerinde “FreeZone” alanları oluşturularak, “kendi banner’ını kendin yap” uygulamaları tasarlandı. Benzer siteler üzerinden gençlere bedava Web TV gibi ayrıcalıklı fırsatlar sunuldu.

•Facebook sayfası için Vodafone FreeZone festival görüntülerinden oluşan özel videolar ve interaktif oyunlar tasarlandı.

•Vodafone FreeZone Festival akışı Twitter üzerinden gerçek zamanlı tweet’lerle desteklendi. Yine Twitter üzerinden oynanan oyunlarda kazanan gençler, FreeZone sanatçılarıyla tanışarak hayallerine kavuştular. 

•Yıl boyunca, iletişim stratejisi doğrultusunda mecralara özel gerçekleştirilen farklı uygulamalar ile, gençler ile karşılıklı diyalog ve etkileşim sağlandı.
•Lansman döneminde Şebnem Ferah’ın Vodafone FreeZone’u anlatan “Özgürce Yaşa” isimli şarkısı, sosyal medyada büyük ilgi gördü; YouTube’a “Özgürce Yaşa” şarkısı için 30’dan fazla video yüklendi ve şarkı, en popüler web sitelerinde 480 binden fazla dinlendi. 

•Türkiye’deki tüm gençleri Vodafone FreeZone ile tanıştırabilmek amacıyla konseri Facebook hesabından canlı yayınlayarak, Türkiye’de ilk kez Facebook üzerinden canlı lansman yapan marka oldu.

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci, Vodafone Türkiye olarak bir yandan müşterilerine en iyi deneyimi yaşatmayı bir yandan da fark yaratmayı hedeflediklerini belirtti.

Golden World Awards’da elde ettikleri başarıdan duydukları memnuniyeti dile getiren Keçeci şöyle konuştu:
“Vodafone FreeZone aracılığıyla vaad ettiğimiz, gençlerin özgürlüklerini dilediklerince yaşamalarına olanak sağlayacak elverişli platformu oluşturabilmek için doğru araç ve kanallarla hedef kitlemize ulaşmamız gerekiyordu. Gençlerin sesi olarak, onların kalbini kazanmayı hedeflediğimiz süreçte, pazarlama stratejimizde gençlerin gündelik hayatlarının çok önemli bir kısmını ayırdıkları sosyal medya platformlarını önceliklendirdik. Bu aksiyonların en kıymetli geri dönüşünü hayran etkileşimi oranı hayli yüksek olan 600 bini geçen üyesi olan Vodafone FreeZone Facebook sayfamız ile son derece sağlıklı bir şekilde aldık. Daha önce bizzat üniversite öğrencileri tarafından sosyal medyada en çok beğenilen operatör seçilmiştik. Şimdi başarımızı, Golden World Awards gibi dünya çapında halkla ilişkiler alanında en başarılı proje ve işlerin ödüllendirildiği bir yarışmada, sosyal medya gibi gençlerin vazgeçilmezi bir alanda elde ettiğimiz birincilikle taçlandırmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları