10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Forum Kullanıcı İle Buluştu
09 Nisan 2012 Pazartesi 17:31

Vodafone Forum Kullanıcı İle Buluştu

Vodafone Türkiye, online kanallar üzerinde de kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti yaratmak üzere alternatif iletişim platformu Vodafone Forum’u hayata geçirdi.

Abonelerine en mükemmel hizmet deneyimini yaşatmak hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, online kanallar üzerinde de kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti yaratmak üzere alternatif iletişim platformu Vodafone Forum’u hayata geçirdi.

Vodafone’un müşterilerinin ihtiyaçlarını farklı kanallar üzerinden de karşılayabilmek amacıyla, klasik müşteri hizmetleri kanallarına alternatif olarak kurguladığı Vodafone Forum; kullanıcılara tarife ve kampanyalardan ürün ve servislere kadar birçok konuda bilgi paylaşımında bulunma imkanı sağlıyor. forum.vodafone.com.tr adresi üzerinden sosyal medyayı aktif olarak kullanan tüm operatör müşterileri için farklı kullanıcıların deneyim ve bilgi birikimlerini bir araya getiren Vodafone Forum, katılımcı ve ücretsiz bir paylaşım platformu sunuyor.

Mükemmelleşen Müşteri Hizmetleri için Alternatif Kanal

Dünyanın lider mobil iletişim şirketlerinden Vodafone’un global deneyimlerinden faydalanılarak kurgulanan alternatif müşteri hizmetleri kanalı Vodafone Forum, kullanıcılara geniş bir ekosistemin bilgi birikimiyle doğru çözüme en kolay ve hızlı şekilde ulaşma imkanı sağlıyor. Hali hazırda Vodafone’un faaliyet gösterdiği 13 ülkede uygulanmakta olan Vodafone Forum, müşteri hizmetlerinin mükemmelleştirilmesi yönünde önemli katkılar sunuyor.

Ürün ve servis kullanımına ilişkin temel konuların Vodafone Forum üzerinden çözülmesi sonucu diğer müşteri hizmetleri birimlerinin yoğunluğunun azalması, bu kanallarda daha etkili, daha mükemmel ve daha hızlı bir hizmet anlayışı ile sonuçlanıyor.

Gerekli durumlarda Vodafone Forum ekibi devrede

Vodafone Forum kullanıcıları, kendi aralarında bilgi paylaşımında bulunmanın yanı sıra, gerekli durumlarda Vodafone Forum Ekibi’nden de yardım alabiliyorlar. Vodafone bünyesinde farklı alanlarda uzmanlaşmış üyelerden oluşan Vodafone Forum Ekibi, forum kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlarla çözüm bulunamayan noktalarda devreye girerek;  cihaz desteği, tarife, paket ve kampanya bilgisi veya tüm Vodafone servisleri ile ilgili destek sunuyor.

Hakan Çelik: Vodafone Forum, Müşteri Hizmetlerinin mükemmelleştirilmesi yönünde hem katılımcı hem de çözüm üreten bir platform sunuyor

Vodafone Türkiye Müşteri Hizmetleri ve Online Servisler Direktörü Hakan Çelik, Vodafone Forum’un, Vodafone’un müşterilerine en mükemmel deneyimi yaşatmak vizyonunun online dünyadaki yansıması olduğunun altını çizerken şöyle konuştu:

“Vodafone Türkiye olarak bizim için en öncelikli değer, müşterilerimizin ihtiyaçlarına onlar için en uygun şekilde çözüm üretebilmek. Bu hedefe ulaşmak yolunda, müşterilerimizle birebir temas edebildiğimiz noktalara büyük önem veriyoruz. Bunu yaparken, operasyonlarımızı müşterilerimizin ihtiyaçları, yaşam biçimleri ve pratiklerine göre şekillendirebilmek de çok önemli. Günümüzde bireylerin gündelik yaşantılarının artan temposu, destek kanallarımızın da müşterilerimizin yaşam biçimleriyle uyumlu olmasını gerektiriyor. Yaptığımız araştırmalar, müşterilerimizin kimi zaman ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmak için Vodafone Cep Merkezlerini ziyaret edecek ya da Müşteri Hizmetleri’ni arayacak vakitlerinin dahi olmadığını gösteriyor. Biz, Vodafone Forum ile bu ihtiyaca cevap veriyoruz. Müşterilerimiz, Vodafone Forum’a 7/24, istedikleri yerden bağlanıp mobil iletişim ihtiyaçları hakkında görüşlerini ve deneyimlerini paylaşabiliyor, bilgi alışverişinde bulunabiliyor ve sorularına yanıt arayabiliyorlar.”

Çelik: Türkiye’de bir ilke imza attık

Türkiye’de forum sitelerinin etkin bir iletişim kanalı olarak halen bir numaralı tercihlerden biri olduğunu belirten Çelik, şunları söyledi:

“Bugün çoğu aktif internet kullanıcısı, herhangi bir ürün ya da servis satın almadan önce internet üzerinde ve ağırlıklı olarak forumlarda araştırma yapıyor. Buna bir de hızla değişen gündem eklendiğinde, forumlar, kullanıcıların birbirleriyle anlık olarak etkileşime geçmelerine ve sorularına hızla cevap bulmalarına olanak sağlayan yapılarıyla ideal platformlar olarak konumlanıyorlar. Ancak kullanıcıların forumlarda okudukları tüm bilgilere tam olarak güvenmediklerini de biliyoruz. Vodafone Forum, işte tüm bu verileri bir araya getirerek kurguladığımız bir platform. Türkiye’de ilk defa bir GSM operatörünün kendi çatısı altında kullanıcılar, ürün, servis ve cihazlarla ilgili deneyimlerini paylaşıyor, bilgi alışverişinde bulunabiliyorlar. Platform üzerindeki yazışmaları takip edip gerekli noktalarda konuya dahil olan Vodafone Forum Ekibimiz, kullanıcıların herhangi bir soruna kendi aralarında çözüm üretememeleri durumunda devreye giriyor. Yani bir yandan müşterilerimize ihtiyaç duydukları etkileşim alanını yaratıyor, diğer yandan gerekli noktalarda devreye girerek, sorunlarını en doğru ve pratik şekilde gidermelerine yardımcı oluyoruz. Tüm Vodafone ekosisteminin bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunabildiği bu platform üzerinden bir kez daha müşterilerimiz için en iyi deneyimi sağlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları