29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone En Sorumlu Şirket Seçildi
13 Aralık 2008 Cumartesi 11:00

Vodafone En Sorumlu Şirket Seçildi

Fortune dergisinin AccountAbility, Csrnetwork ve Asset4 ile birlikte hazırladığı listede Vodafone ilk sıraya yerleşti.

Vodafone, dünyanın en büyük 100 şirketi arasında en sorumlu şirket seçildi. Fortune dergisinin AccountAbility, Csrnetwork ve Asset4 ile birlikte hazırladığı, şirketlerin toplumsal ve çevresel hedeflerini gerçekleştirmek için gösterdikleri çabalar bakımından sıralandığı listede, karbon salınımını 2020 yılına kadar yarı yarıya azaltacağını açıklayan Vodafone ilk sıraya yerleşti.

Vodafone, dünya genelinde işlettiği cep telefonu şebekelerinin enerji verimliliğini iyileştirerek 2020 yılına kadar karbon salınımını yarı yarıya azaltma hedefine ulaşmayı planlıyor. Vodafone ayrıca karbon salınımı kampanyasının ayrıntılarını kamuoyuna düzenli olarak açıkladığı için de sıralamada en iyi notu aldı.

Vodafone tarafından sıralamaya ilişkin yapılan değerlendirmede, bu şeffaflığın Vodafone kültürünün bir parçası olduğu belirtilerek, "Şirket bir yandan geçmişte koyduğu hedeflere yönelik gerçekleştirilen işleri kamuoyuna açıklarken bir yandan da gelecek için belirlediği hedeflere ne zaman ulaşmayı öngördüğünü ilan ediyor. Şebeke donanımından çıkan atıkların yüzde 95"ini Mart 2009 itibariyle geri kazanmak ve zaman kaybına neden olan iş kazalarını Mart 2011 itibariyle yüzde 10 oranında azaltmak bunun başlıca örnekleri" denildi.

Vodafone, 2006 yılında da aynı listenin zirvesinde yer almıştı.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları