19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Çiftçi Kulübüne Mercury Ödülleri
19 Şubat 2012 Pazar 21:21

Vodafone Çiftçi Kulübü'ne Mercury Ödülleri

VodafoneÇiftçi Kulübü ile Mercury Ödülleri’nde Topluluk İlişkileri ve Pazar Büyümesi kategorilerinde Gümüş Ödül kazandı.

Vodafone Türkiye, iletişim alanında dünya çapında en başarılı çalışmaları ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen Mercury Ödülleri’nde, Vodafone Çiftçi Kulübü programıyla Topluluk İlişkileri ve Pazar Büyümesi kategorilerinde Gümüş Ödül’e layık görüldü.

Vodafone Çiftçi Kulübü, çeyrek asırdır,  faaliyet gösterdikleri sektörlerde, yaratıcı ve yenilikçi iletişim çalışmalarıyla fark yaratan başarılı kuruluşları ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Mercury Ödülleri’ne iki gümüş ödül ile imzasını attı. Japonya’dan Fransa’ya, Afganistan’dan Peru’ya, dünyanın dört bir yanından en başarılı iletişim çalışmalarının yarıştığı Mercury Ödülleri, 22 Mart’ta New York’ta gerçekleştirilecek bir törenle sahiplerini bulacak.

Türk çiftçisine mobil iletişim teknolojileriyle sürekli destek!

Türkiye’de, çiftçiler özelinde geliştirilen ilk mobil iletişim projesi olan Vodafone Çiftçi Kulübü Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Tarım ve Kredi Kooperatifleri işbirliğiyle 2009 yılında hayata geçirildi. Türkiye’deki çiftçilerin ve yakınlarının hayatlarını mobil iletişim teknolojilerinin sağladığı imkanlarla kolaylaştırmak hedefiyle yola çıkan Vodafone Çiftçi Kulübü kapsamında yürütülen güçlü iletişim çalışmaları Mercury Ödülleri’nde Vodafone Türkiye’ye iki farklı kategoride Gümüş Ödül kazandırdı.

Türk çiftçisinin yaşam kalitesini artırarak sosyal bir iş modeli sunan, Türkiye’de tarımda verim ve değer artışı elde edilmesine katkı sağlamayı amaçlayan Vodafone Çiftçi Kulübü,  sadece avantajlı tarifeler ve cihaz kampanyaları ile yetinmeyerek, çiftçilerin hasatlarını ve hayatlarına faydalı birçok hizmeti de sunuyor.

Vodafone Çiftçi Kulübü, üyelerine sunduğu ücretsiz ferdi kaza sigortası, hasat zamanı yılda bir kez faizsiz ödeme olanağı, tüm zirai meteorolojik uyarıları ilçe ve ürün bazlı ücretsiz sunan Çiftçi Haber Paketi, ürünlerini aracısız satmalarını sağlayan İlan servisi gibi hizmetlerinin yanında, Türkiye’yi ilçe ilçe dolaşan Vodafone Çiftçi Kulübü Tırı ile de Türk tarımına hizmet veriyor.

Mobil iletişimin son olanaklarıyla donatılmış şekilde özel olarak üretilen Vodafone Çiftçi Kulubü Tırı, bugüne kadar 29 ile bağlı 136 ilçe ve beldede 3 milyonu aşkın çiftçiye ulaştı. 121 bin km yol kat ederek çiftçiler ile köylerinde buluşan Vodafone Çiftçi Kulubü Tırı, mobil teknolojilerin sağladığı imkanları kullanarak tarımsal üretim sürecinin nasıl daha pratik hale getirilebileceği ve verimliliğin nasıl artırılabileceği konularında çiftçileri bilinçlendirdi.

Vodafone Çiftçi Kulübü Tırı, Van depreminde depremzedelerin yanındaydı

Vodafone Çiftçi Kulübü, deprem ya da afet gibi zor dönemlerde elindeki imkanları sadece çiftçiler için değil, zor durumda olan tüm vatandaşlar için seferber ediyor. Bu doğrultuda Vodafone, Van’da meydana gelen depremin ardından Vodafone Çiftçi Tırını ‘Ücretsiz İletişim İstasyonu’ olarak yeniden organize ederek, bölgedeki iletişim ağlarının güçlendirilmesi yolunda önemli çalışmalara imza attı.  Vodafone Çiftçi Tırı, kurduğu ücretsiz iletişim platformu ile 30bin’den fazla depremzedye ücretsiz konuşma, internet servisi, şarj istasyonuve SMS servisi sundu

Gizem Keçeci: “Çiftçilerimiz için yaptığımız faaliyetlerin uluslararası alanda takdir görmesinden gurur duyduk!”

Vodafone Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, dünyanın iletişim alanında en prestijli etkinliklerinden biri olan Mercury Ödülleri’nde, tarım sektörünün gelişimi için bir “ilk” olarak olarak hayata geçirilen Vodafone Çiftçi Kulübü programı iletişim çalışmalarının, iki kategoride birden Gümüş Ödülle taçlandırılmasının Vodafone Türkiye için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirtti.

Vodafone Çiftçi Kulübü’nde mobil iletişim teknolojilerinin daha etkin kullanımı aracılığı ile çiftçilerin iş süreçlerindeki verimliliği arttırmayı hedeflediklerini belirten Keçeci, şöyle konuştu: “Çiftçilere cihaz ve tarife sunmanın ötesinde; daha geniş yelpazede bir sosyal iş modeli hayata geçirdik. Türkiye’de bir ilki temsil eden böyle bir programın iletişim çalışmalarının da en az programın kendisi ve içeriği kadar yaratıcı ve yenilikçi olması tartışmasız büyük önem taşıyordu. Basın toplantılarımızdan broşür tasarımlarımıza Vodafone Çiftçi Kulübü’nün komple iletişiminde çiftçilerimize sunduğumuz faydaları en etkili, en yaratıcı ve yenilikçi şekilde anlatmaya odaklandık. Bu sürece paralel olarak 29 şehir ve 136 ilçe gezdip toplam 121 bin kilometre yol kat ederek 3 milyonu aşkın çiftçimizle birebir temasa geçtik.

Keçeci sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün mobil iletişim teknolojilerinin insanlığın gelişimi ve potansiyelini gerçekleştirebilmesi adına sağlayabileceği çok değerli katkılar bulunuyor. Biz dünya çapında mobil iletişim teknolojilerinin liderlerinden biri olarak, bu alanda sahip olduğumuz global birikimi, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal yaşamına katkı sağlamak için seferber etmeyi her zaman için en önemli önceliklerimizden biri olarak görüyoruz.  Vodafone Çiftçi Kulübü bu yaklaşımımızın en değerli sonuçlarından birini temsil ediyor. Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 27’si tarımla uğraşırken ekonominin de önemli kısmını hala  tarım oluşturuyor, buna dünya çapında azalan gıda kaynaklarını da eklediğimizde, tarım, hem Türkiye’de hem de dünyada en stratejik endüstrilerden biri olarak konumlanmaya devam ediyor. Bunun bilincinde olarak çiftçilere yönelik projelerin geliştirilmesini destekliyor ve iletişim çalışmalarımızla da güçlendirmeye özen gösteriyoruz. Bu vizyonumuzun ve gerçekleştirdiğimiz iletişim çalışmalarının uluslararası alanda, böyle değerli bir organizasyonda takdir görmüş olması da bizim için çok kıymetli. Bu projeye gönül veren, emeğini koyan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları