24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Büyümeye Devam Ediyor
20 Temmuz 2012 Cuma 12:15

Vodafone Büyümeye Devam Ediyor

Vodafone Türkiye 2012-13 mali yılının ilk çeyreğinde servis gelirlerinde %18,7 büyüme kaydetti.

Müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı programıyla yükselen bir performans grafiği sürdüren Vodafone Türkiye, 2012-13 mali yılının ilk çeyreğinde de istikrarlı büyümesini devam ettirdi.
Vodafone, 2012-13 mali yılının ilk çeyreği olan Nisan-Haziran'12 dönemine ait sonuçlarını açıkladı. Servis gelirlerinde son on çeyrektir güçlü büyümesini sürdüren Vodafone Türkiye, yeni mali yılının ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre %18,7’lik bir büyüme kaydederek, tüm zamanların en yüksek servis gelir seviyesi olan 1,2 milyar TL’ye ulaştı.

Şirket, mali yılının ilk çeyreğinde toplam abone sayısını geçen yılın aynı dönemine göre +0.8 milyon artırarak 18,4 milyona yükseltti. Şirketin, ses trafiği geçen yılın aynı dönemine göre %23,4 artarak 19 milyar dakika ile rekor bir seviyeye ulaşırken, ortalama (blended) ARPU performansı geçen yıla göre %5,2 artışla, 20,9 TL olarak gerçekleşti.

Şirket, mobil interneti yaygınlaştırmaya yönelik “Herkese Süper İnternet” stratejisi doğrultusunda her bütçeye uygun mobil genişbant tarife seçenekleri ve internet girişli geniş cihaz portföyünü aboneleriyle buluşturmaya devam etti.  Bu çeyrekte, şirketin abone bazındaki akıllı cihaz penetrasyonu geçen yılın aynı dönemine göre iki katına çıkarak %17,8’lik rekor seviyeye ulaşırken, mobil internet gelirleri geçen yıla oranla %149 arttı.

Şirketin faturalı abone sayısı, bu çeyrekte net 0.2 milyon ve geçen yılın aynı dönemine göre 1.3 milyon faturalı müşteri kazanımıyla, 6.2 milyona yükseldi.

Kurumsal segmentteki konumunu toplam iletişim hizmetleri stratejisi ile giderek güçlendiren şirket, bu çeyrekte kurumsal müşteri segmentindeki servis gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine göre %38,7 büyüme kaydetti.

Vodafone Türkiye, numara taşımanın başlangıcından bu yana numara taşımada en çok tercih edilen operatör konumunu bu çeyrekte de sürdürürdü. Müşteri memnuniyeti odaklı programı sayesinde Haziran 2010 itibariyle sürdürdüğü Net Tavsiye Skorunda lider konumunu, bu çeyrekte de pekiştirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları