18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone Abone Sayısı 18 Milyona Ulaştı
10 Şubat 2012 Cuma 10:53

Vodafone Abone Sayısı 18 Milyona Ulaştı

Ekim-Aralık 2011 çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 1.3 milyon artırarak, 18 milyon abone seviyesine ulaştırdı.

Gelirler bakımından dünyanın en büyük mobil iletişim şirketlerinden Vodafone, 2011-12 mali yılı 3. çeyrek dönemi olan Ekim-Aralık 2011 sonuçlarını açıkladı. Vodafone Türkiye, bu çeyrekte kaydettiği servis gelirlerindeki %23.5’lik artış oranı ile güçlü büyüme performansını son sekiz çeyrekte sürdürmüş oldu. Şirketin, servis gelirleri bu çeyrekte 1.1 milyar TL olarak gerçekleşti.

Vodafone Türkiye’nin sergilediği büyüme grafiğinde mobil internet gelirleri, kurumsal müşteri gelirleri ve faturalı abone kazanımı önemli rol oynadı. Şirket, geçen yılın aynı dönemine oranla üçüncü çeyrekteki mobil internet gelirlerinde %244, veri gelirlerinde %77 ve kurumsal servis gelirlerinde %22 oranında büyüme kaydetti. Şirketin faturalı abone sayısı ise, geçen yılın aynı dönemine göre %36 artış ve 1.5 milyon abone kazanımı ile 5.6 milyona ulaştı. Böylece toplam abone bazı içinde faturalı abonelerin payı %31.1’e yükseldi.

Vodafone Türkiye müşterisine kaliteli hizmeti doğru değer dengesiyle sunmayı hedefleyen tarife yapısı ile ses trafiğinde ve abone başına gelirde (ARPU) önemli artış kaydetti. Ses trafiği geçen yılın aynı dönemine göre %26.8 artarak 16.3 milyar dakikaya ulaşırken, faturalı ve faturasız aboneler için ortalama (birleşik) ARPU, %12.2 artışla 19.8 TL seviyesine yükseldi.

Geleceğin yeni trendi: Mobil internette %244 büyüme

Vodafone, global bilgi birikimini Türkiye’ye aktararak, mobil internetin kullanımını yaygınlaştırmaya yönelik herkese mobil internet stratejisinin sonuçlarını almaya devam etti. Kaliteli kapsama, erişilebilir fiyatlandırma, akıllı cep telefonları sayesinde şirket, son çeyrekte mobil internette %244 büyüme sağladı.

Akıllı kapsama teknolojileri ile güçlü altyapı

Abonelerine kaliteli kullanıcı deneyimi sunmak amacıyla son dört yıldır kesintisiz sürdürdüğü yüksek teknoloji yatırımlarıyla son çeyrekte 2G’de 14.9 bin baz istasyonu ile nüfus kapsaması %98.86, 3G’de ise 8.2 bin baz istasyonu ile nüfus kapsaması %80.85 olarak gerçekleşirken toplam şebeke ekipman altyapısı ise 23 bin oldu. Şirket kapsama kalitesine duyduğu güvenini Türkiye telekom sektöründe bir ilk olan Kesintisiz Çağrı Garantisi Kampanyası'nı hayata geçirerek, bu kampanyada kaydettiği %99.4 çağrı kurma başarı oranıyla tescillemiş oldu.

Müşteri odaklı segmentasyon stratejisiyle kurumsal segmentte %22 büyüme

Vodafone Grubu’nun kurumsal müşterilerine yönelik kurumsal tecrübesi ile bu alandaki konumunu giderek güçlendirerek son çeyrekte servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre %22 oranında arttırdı. 30 Kasım 2011’de Koç.net satın alımı sonrası faaliyetlerine Vodafone net olarak devam ederek portföyüne ek olarak ADSL hizmetlerini de kattı. Böylece Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin %58’ine iletişim hizmetleri sunar duruma geldi.

81 ilde kayıtsız şartsız müşteri memnuniyeti stratejisi doğrultusunda Vodafone Cep Merkezi sayısında %19 büyüme

81 ilde tüm müşterilerilerine en iyi hizmeti sağlamak amacıyla şirket, Vodafone Cep Merkezleri sayısını bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 154 mağaza artırarak 1170’e çıkardı ve böylece bu alanda %19’luk bir büyüme sağladı. Dünya standartlarında müşteri hizmetleri operasyonu sağlamak üzere Vodafone Grubu’nun örnek uygulamaları ile donatılan Vodafone Samsun Çağrı Merkezi’nin, Kasım ayında faaliyete geçmesiyle, şirketin Türkiye’nin farklı illerindeki çağrı merkezlerinin sayısı 5’e ulaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları