22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone, PR News CSRde Finalde
18 Ocak 2012 Çarşamba 10:45

Vodafone, PR News CSR'de Finalde

Vodafone Vakfı, Düşler Akademisi Projesi ile PR News CSR Ödülleri’nde Topluluk İlişkileri ve Paydaş Bağlılığı kategorilerinde finale kaldı.

Dünyanın lider mobil iletişim şirketlerinden biri olarak ticari sorumluluklarının yanında kurumsal sorumluluklarına da öncelik veren ve içinde bulunduğu toplum için fayda sağlamak üzere çalışan Türkiye Vodafone Vakfı, engelli bireylerin hayatlarında karşılaştıkları engelleri kaldırmak hedefiyle hayata geçirdiği Düşler Akademisi Projesi ile dünya çapında yüzlerce projenin yarıştığı PR News CSR Ödülleri’nde Topluluk İlişkileri ve Paydaş Bağlılığı kategorilerinde finale kaldı.

ABD'nin saygın strateji ve halkla ilişkiler dergisi PR News tarafından, 2005 yılından beri her yıl düzenlenen PR News CSR Ödülleri dünya çapında kurumsal sosyal sorumluluk alanında hayata geçirilen en başarılı projeleri ödüllendiriyor. Ödül Programı, uluslararası arenada tüm kurumları faaliyetlerini daha iyi ve daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak hedefiyle yürütmeleri, ticari yükümlülüklerinin yanında kurumsal sorumluluklarına da öncelik vermeleri adına teşvik etmeyi amaçlıyor. PR News CSR Ödülleri, 17 Nisan 2012 tarihinde Washington, JW Marriott Hotel’de düzenlenen bir törenle sahiplerini bulacak.

Hasan Süel: “Engelleri kaldırmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, PR News CSR Ödülleri gibi dünya çapında en başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin ödüllendirildiği bir organizasyonda finale kalmış olmaktan büyük gurur duyduklarını belirtirkenbundan sonraki süreçte de Türkiye’deki engelli bireylerin hayata aktif şekilde dahil olması için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi: “Böylesine önemli bir ödül programında finale kalmak bizi çalışmalarımızı geliştirmek yönünde teşvik ediyor. Türkiye Vodafone Vakfı aracılığıyla yürüttüğümüz projelerde, ülkemizde sosyal anlamda dışlanmışlık yaşayan tüm bireylere en yüksek faydayı sağlamak, bu vesileyle toplumumuzda yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunmak üzere çalışıyoruz. Bu anlayışımızın sosyal hayattaki en önemli yansımalarından biri Düşler Akademisi. Önümüzdeki dönem hedeflerimiz arasında, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve topluma tam katılımlarını sağlamak konusunda ‘engelleri kaldırmak’ üzere daha fazla sorumluluk almak yer alıyor. Ticari ve sosyal yatırımlarını çifte sorumluluğu olarak değerlendiren bir kurum olarak engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak üzere çalışmalarımıza devam ediyor olacağız”.

Türkiye Vodafone Vakfı, Düşler Akademisi ile engelleri kaldırıyor

Türkiye Vodafone Vakfı’nın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) işbirliğiyle 2008 yılında hayata geçirdiği Düşler Akademisi Projesi, fiziksel ve sosyal yönden dezavantajlı gençlerin sanat aracılığı ile topluma katılmaları, sosyal ve ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları amacıyla bir gönüllülük platformu oluşturuyor. Başta engelliler olmak üzere toplumun tüm katmanlarının hayata eşit katılımını simgeliyor ve farklı olan ile bütünleşmek yönünde kalıcı çözümler üretilmesini amaçlıyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları