17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vodafone, Düşler Akademisini Ağırlıyor
04 Mayıs 2009 Pazartesi 14:55

Vodafone, Düşler Akademisi'ni Ağırlıyor

Altı Nokta Körler Vakfı'ndan 30 öğrenci, Düşler Akademisi'nin Vodafone Plaza'da düzenlediği Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Programı'na katılıyor.

Türkiye Vodafone Vakfı"nın desteğiyle, sosyal açıdan dezavantajlı bireyler ve fiziksel engellilerin sosyal hayata katılımını desteklemek için atölyeler düzenleyen Düşler Akademisi, Altı Nokta Körler Vakfı ile birlikte yeni bir çalışmaya başladı. Altı Nokta Körler Vakfı"ndan 30 öğrenci, Düşler Akademisi"nin Vodafone Plaza"da düzenlediği Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Programı"na katılıyor. Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Onay da program kapsamında "İş Hayatına Hazırlık" eğitimi verecek. Ayrıca Vodafone çalışanları, gönüllü olarak yer alacakları programda kişisel gelişimle ilgili kendi deneyimlerini paylaşarak öğrencilere destek olacak.

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Onay, eğitimle ilgili yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti:

"Türkiye Vodafone Vakfı"nın desteklediği Düşler Akademisi"nde fiziksel ve sosyal yönden dezavantajlı gençlere konusunda uzman eğitmenler tarafından ücretsiz olarak ritim, dans, drama, film, fotoğraf, DJ müziği, enstrüman, resim, moda tasarım ve düş tasarım olmak üzere 10 farklı alanda kültür ve sanat eğitimi veriliyor. Altı Nokta Körler Vakfı ile yapılan Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Programı ise yine bu kapsamdaki özel bir çalışma. Biz de Vodafone olarak bu eğitim programını evimizde ağırlamaktan ve eğitmen olarak katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Böylece Vodafone çalışanlarının gönüllü katılımıyla öğrencilerimiz farklı deneyimlere, hayatı sınırlayan engeller karşısında farklı mücadele örneklerine tanıklık edebilecek. Bu eğitimlerin karşılıklı olarak hem Vodafone çalışanlarını hem de öğrencileri zenginleştireceğini düşünüyorum."

Kişisel Gelişim ve Yaşam Koçluğu Programı"nda, Altı Nokta Körler Vakfı"ndan öğrencilere 8 hafta boyunca her Cumartesi "Yaşama ve Kendimize Bağlılık", "Etkili İletişim Becerileri", "Bireysel ve Sosyal İlişkiler", "İş Hayatına Hazırlık", "Sosyal Sorumluluk ve Sivil Toplum", "Problem Çözme Becerileri" başlıkları altında, alanında uzman psikolog ve eğitmenler tarafından motivasyon eğitimleri verilecek.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları