22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VMware’de Yönetim Değişikliği
19 Temmuz 2012 Perşembe 12:45

VMware’de Yönetim Değişikliği

VMware’de Pat Gelsinger CEO’luk görevini Paul Maritz’ten devralıyor.

Paul Maritz, VMware Yönetim Kurulu’ndaki görevine devam ederken, EMC’de Şef Stratejist olarak görev alacak. VMware ayrıca rekor gelir açıkladı.

VMware, Paul Maritz tarafından yürütülen VMware CEO’luğu görevine 1 Eylül 2012 tarihinden itibaren Pat Gelsinger’ın getirileceğini duyurdu. EMC Başkan Yardımcısı ve Bilgi Altyapısı Ürünleri Grubu Başkanı olarak görev yapan Pat Gelsinger, 1 Eylül itibariyle VMware’in yeni CEO’su olacak ve şirketin Yönetim Kurulu’nda görev alacak. VMware’deki yönetim kurulu üyeliği görevi devam edecek olan Paul Maritz de, 1 Eylül’den itibaren EMC’de Teknoloji Stratejisti olarak görev alacak.

VMware ikinci çeyrek finansal ön sonuçlarını da açıkladı. 2011’in ikinci çeyreğiyle karşılaştırıldığında yüzde 22’lik bir artışla 1.123 milyar dolarlık rekor bir gelir elde edildi. Genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri dışında değerlendirilen İkinci çeyrek operasyonel kâr marjı da yüzde 32 olarak gerçekleşti. VMware, 2012 yılı gelirlerinin 4.540 – 4.635 milyar dolar arasında, genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri dışında değerlendirilen operasyonel kâr marjının da yüzde 30.25 – 31.25 arasında olacağını tahmin ediyor.

VMware CEO’su Paul Maritz geçtiğimiz dört yıl boyunca kurumların IT birimlerini dönüştürmelerini ve verdikleri hizmetlere hissedilir biçimde değer katmalarını sağlayacak fırsatlara sahip bir şirket olan VMware’de, büyük işler başaran mükemmel bir takımın parçası olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Maritz, VMware’in mevcut IT çalışmalarını dönüştürmenin yanı sıra şirketlere yerinde ve uzaktan Bulut Bilişim yaklaşımı ve altyapısı getirmede öncülük de ettiğini kaydetti. “Pat Gelsinger, teknolojiye ve rekorlar kırmaya olan derin tutkusuyla bir süre önce Carl Eschenbach’ın Başkan Yardımcısı olarak atanmasıyla daha da güçlenen VMware’in güçlü yönetim ekibini tamamlayacak. Böylece ben de zamanımı büyük veri ve yeni nesil bulut odaklı uygulamalar ile ilgilenen EMC için yeni stratejiler geliştirmeye adayabileceğim” dedi.

EMC’ye katılmadan önce 30 yıl Intel’de görev yapan Pat Gelsinger, bulut bilişimin temeli olarak bilinen bugünkü sanallaştırılmış ortamların büyük çoğunluğunu destekleyen x86 mimarisi ve ekosistemler konusunda önemli bir deneyime sahip. Gelsinger, Intel’de Kıdemli Başkan Yardımcısı ve şirketin yılık gelirinin yarısını gerçekleştiren en büyük iş kolu olan Dijital Şirket Grubu’nun Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Gelsinger’in liderliğinde bu grup Intel’in PC, sunucu, gömülü sistemler, iletişim, görüntüleme ve saklama ürünlerini kapsayan kurumsal ürünlerinden sorumluydu.

Yazılımla tanımlanan yeni nesil veri merkezlerinin, yazılımın standardize edilmiş donanım oluşturma blokları ile birleştirerek oluşturulacağını kaydeden Pat Gelsinger, VMware’in bu alanda lider olmak için, müşterilerine ve mevcut önemli iş ortaklarına tamamen yeni bir değer sunmak için konumlanmış durumda olduğunu söyledi. On yılı aşkın süredir ekibi ile etkileşimde olduğu VMware’e ve teknolojisine derin hayranlık duyduğunu anlatan Gelsinger, bu ekibin bir üyesi olmaktan dolayı büyük heyecan duyduğunu ifade etti.

VMware Yönetim Kurulu Başkanı Joe Tucci de, şirketin yönetim kurulunda bundan böyle Paul Maritz ve Pat Gelsinger gibi iki önemli lidere sahip olacak olmaktan dolayı duydukları mutluluğu ifade etti.  VMware ve EMC’deki güçlü ekipler sayesinde Gelsinger ve Maritz’den yeni IT çağının iki önemli konusu olan bulut altyapısı ve büyük veri konularında görev üstlenmelerini bekleyeceklerini kaydeden Tucci, Paul Maritz’e de son dört yılda VMware’in sanallaştırma alanındaki bir teknoloji şirketinden bulut bilişim alanında bir sektör liderine dönüşümündeki katkılarından dolayı teşekkür etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları