29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VMware Nicira’yı Satın Aldı
27 Temmuz 2012 Cuma 16:20

VMware Nicira’yı Satın Aldı

Satın alma, bulut için ağ oluşturmayı tamamen değiştirmek ve her türlü bulut ortamı için tüm özellikleri sağlamak için VMware’in ağ portföyünü genişletiyor.

Sanallaştırma ve bulut altyapısında dünya lideri VMware, yazılım tanımlı ağ teknolojilerinde (SDN) öncü ve açık kaynak girişimler için ağ sanallaştırması alanında lider Nicira’yı satın aldığını açıkladı.

VMware, Nicira’yı yaklaşık 1.05 milyar dolar nakit ve 210 milyon dolara yakın tahmini temsil edilen özsermaye karşılığında satın alacak. Satın alma işlemi düzenleyici onaylar ve diğer hukuki kapatma işlemlerinin ardından gerçekleşecek. Her iki taraf da satın alma sürecinin 2012’nin ikinci yarısında tamamlanmasını bekliyor. Satın alma işlemi hem VMware hem Nicira yönetim kurulları ve Nicira hissedarları tarafından da onaylandı.

VMware CEO’su Paul Maritz satın alma ile ilgili olarak “VMware olarak sunucu sanallaştırma devrimine liderlik ediyoruz ve bu liderliğimizi veri merkezi ve bulut ağlarında da sürdürme fırsatımız var. Nicira’nın satın alınması ağ ürün portföyümüzü genişletiyor ve VMware’i yazılım tanımlı ağ teknolojilerinde sektör lideri olarak konumlandırıyor” dedi.

Bulut Bilişimin Temeli: Yazılım Tanımlı Veri Merkezi

Çevik, esnek, etkili ve güvenilir hizmetler sunan bulut bilişim, donanım kaynaklarını birbirinden soyutlayan, kapasiteyi artırmak için havuz oluşturan, uygulamalar ihtiyaç duydukça güvenli ve etkin biçimde kullanılabilmesi için otomasyon sağlayan gelişmiş yazılımla sağlanır. Yazılım tanımlı veri merkezinden faydalananlar ve müşteriler, alıştıkları tüm işleme, saklama, ağ ve güvenlik kaynaklarının yalıtılmış koleksiyonuna sahip kendilerine ait sanal veri merkezine sahip olabiliyorlar. Üstelik bu sanal veri merkezi fiziksel kaynaklardan etkili bir şekilde yararlanabilmek için büyüyüp küçülebiliyor. İşte bulutun mimarisi olan yazılım tanımlı veri merkezi bu anlama geliyor.

Yönetimi karmaşık, zaman harcatan Bulut mimarisini destekleyen ağ ve ağ hizmetleri, bulutlar arasında uygulama hareketliliğinin tam olarak gerçekleşmesini sınırlıyor. Nicira, fiziksel ağ donanımından tamamen çözülen ve bağımsız olan sanal ağ altyapısının ve hizmetlerinin dinamik yaratımına olanak tanıyan yazılım tanımlı ağ teknolojisinin öncüleri arasında yer alıyor. AT&T, DreamHost, eBay, Fidelity Investments, NTT ve Rackspace gibi sektör lideri şirketler Nicira Ağ Sanallaştırma Platformu’nu (NVP) kullanarak hizmetlerinin haftalar yerine dakikalar içinde verilmesini sağlıyor, karmaşa ve harcamaları gözle görülür şekilde düşürüyor.

VMware, Nicira çözümlerini başarılı kılan, fiziksel ağları ve çoklu hipervizörleri birbirine bağlayan Open vSwitch ve her türlü bulut yönetim sisteminden iş seviyesi politikalarının uygulanmasını sağlayan açık genişletilebilen ağın da aralarında bulunduğu açık prensipleri ve teknolojileri desteklemeye devam edecek. Bu da kurumların ve hizmet sağlayıcıların her türlü bulut ortamını kesintisiz bir şekilde kapsayan en esnek ağ topolojisini yaratmasını sağlayacak. VMware, Nicira’nın açıklığını ve heterojen ortamlara getirdiği ek değer ve seçeneklerini, OpenStack, CloudStack ve bulutla ilgili diğer toplulukları koruyacak.

Bu satın alma, yazılım tanımlı ağ teknoloji yetenekleri ve ağ sanallaştırma için gelişmiş çözüm yelpazesi için VMware’in VMware vSphere sanal geçiş, VMware vCloud Director ağ, vShield Ağ ve Güvenlik yazılım tanımlı hizmetlerini ve sanal geçişten sanallaştırılmış 3-7 seviye hizmetlere kadar VXLAN protokolünü genişletiyor. Böylece kurumlar her türlü ağ üzerinde, çok sayıda birbirinden izole sanal ağı sanal makineler yaratma ve yönetme kolaylığıyla destekleyebilecekleri bir ağ kapasite havuzu oluşturabiliyorlar.

Nicira CEO’su Steve Mullaney, “Nicira, bulut çağında sonucunda ağ teknolojilerinin çalışmasını dönüştürerek kurumların iş hızının ve etkinliğinin gözle görülür şekilde gelişmesinde yardımcı oluyor. VMware’le güçlerimizi birleştirmenin yazılım tanımlı veri merkezinin inşasında büyük yardımı olacağını bilmek beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Nicira Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Kurucu Ortağı Martin Casado da iki öncü ekibi bir araya getiren Nicira - VMware’in birleşmesinin, kurumlara şirketlerdeki tüm hipervizörlerde ve hizmet sağlayıcılarla birlikte her türlü bulut ortamı için sektör lideri SDN çözümünü sunduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları