17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VMware, Management Suite’i Sundu
13 Şubat 2012 Pazartesi 20:32

VMware, Management Suite’i Sundu

Kapsamlı Yazılım Suite’i, Kurumların IT Yönetimini Bulut Yapısına Dönüşümüne Yardımcı Oluyor.

Sanallaştırma ve bulut altyapısında dünya lideri VMware, VMware vCenter Operations Management Suite’i duyurdu. VMware’in kapsamlı yönetim portföyünün bir parçası olan VMware vCenter Operations Management Suite, sanal ve bulut ortamlarındaki operasyonları basitleştirip otomatikleştirerek kurumların IT’yi bir hizmet olarak almasına yardımcı oluyor.

Ekim 2011’de sunulan VMware’in yeni yönetim portföyü, platformun içine yönetimi ekleyip entegre ederek, akıcı süreçler için disiplinleri birleştirerek, kurumların bulut bilişimin çevikliğini ve ekonomikliğini geliştirmek için çözümleri uygulamasına yardım ederek IT yönetimini baştan tanımlıyor. Çözümdeki güncellemeler arasında kurumların uygulama ihtiyaçlarına bağlı olarak altyapı operasyonlarını optimize etmelerine olanak tanımak amacıyla daha derin kapasite entegrasyonu ve konfigürasyon yetenekleri ile yeni uygulama farkındalığı da bulunuyor. VMware vSphere ile çok sıkı bir şekilde entegre olan VMware vCenter Operations Suite’in özellikleri şöyle:

§         Performans, kapasite ve yapısal yönetimin daha sıkı entegrasyonu

VMware, VMware vCenter Capacity IQ ve VMware vCenter Configuration Manager’ı vCenter Operations Management Suite’le daha derin bir şekilde entegre edecek yönetim disiplinlerini yakınsama stratejisini sürdürüyor. Böylece kurumlar ortaya çıkan problemlerini ve doğru boyuttaki altyapı kaynaklarını tanımlamayı ve konfigürasyon değişimleri sonucunda oluşan performans sorunlarını tanımlayıp düzeltebiliyorlar.

§         Daha hızlı ve daha etkili sağlık analizleri için yeni pano ve akıllı uyarılar

Kapasite ve konfigürasyon yönetim verisinin daha derin entegrasyonunu sağlayan VMware, vCenter Operations Management panosunu bulut altyapısı sağlık, risk ve verimlilik alanında daha kapsamlı görüş sağlayacak şekilde geliştirdi. Yeni akıllı uyarılar genişleyen sağlık, performans ve kapasite konularında proaktif uyarılar sağlıyor. Otomatikleştirilmiş kök neden analizi, altyapının tüm katmanlarındaki tüm sorunları belirleyebiliyor.

§         Uygulama Farkındalığı iş odaklı uygulamalar için altyapıyı etkin hale getiriyor

VMware vCenter Operations Management Suite, uygulamaları ve onları destekleyen altyapı bileşenleri arasındaki ilişkileri ve birbirlerine bağımlılıklarını otomatik olarak bulan ve gösteren yeni bir uygulama farkındalık özelliğine sahip. Bu, kurumların bireysel uygulama ihtiyaçlarına bağlı güvenlik yönetimi ve felaket kurtarma gibi altyapı operasyonlarını optimize etmesine yardımcı oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları