27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Visa Europe - Rotary İşbirliği
06 Temmuz 2008 Pazar 10:46

Visa Europe - Rotary İşbirliği

Visa, Rotary'nin sosyal sorumluluk projelerine mali destek sağladı.

Visa Europe, Türkiye"de ticari harcamalarda kart kullanımını teşvik etmek üzere bir dizi kampanya başlattı. Visa, kampanya çerçevesinde İstanbul"da yer alan 15 Rotary Klübü"nün sayısı bin 200"e ulaşan üyelerine altı aylık bir çalışma ile ticari kartların tanıtımını yaptı ve kart kullanımının iş hayatında getireceği faydaları anlattı. İstanbul Rotary Klüpleri, Visa ile kazan-kazan formülüyle yapılan ve kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde gerçekleştirilen işbirliği sayesinde oluşan mali kaynağın, yoksul kadınların sağlık taramasından geçirilmesi ve okuma-yazma ve meslek kursları düzenlenmesi dahil bir dizi sosyal sorumluluk projesinde kullanıldığını açıkladı.

Ticari kart kullanımını yaygınlaştırmak ve teşvik etmek için çeşitli kuruluşlarla tanıtım ve işbirliği çalışmaları yaptıklarını belirten Visa Europe Türkiye Direktörü Nur Öztin Kurak, bu alanda İstanbul Rotary Kulüpleri ile yaptıkları programla önemli bir sosyal sorumluluk modeli ortaya koyduklarını söyledi. Visa yetkilileri, İstanbul ve Marmara"da bulunan Rotary Klüp üyelerine altı ay boyunca gruplar halinde düzenlenen toplantılarda ticari kart kullanımının işletmeler için önemini anlatırken, 600"e yakın Rotary üyesi ile de doğrudan görüşmeler gerçekleştirildi.

İstanbul Bölge Governoru Tuğrul, Visa Europe ile yapılan projeden sağlanan kaynağı sosyal sorumluluk çerçevesinde kullandıklarını belirterek şu bilgileri verdi:

"Yaklaşık 550 yoksul kadın vatandaşımıza sağlık taraması yaptırdık ve mamografilerini çektirttik. Sadece 2"sinde problem çıktı. Tedavilerini de Rotary yaptırdı. Bu kadınlar arasında hayatlarında hiç doktor görmemiş olanları vardı. Hatta üç kadın vatandaşımızın yıllardır İstanbul"da yaşamasına rağmen Boğaz Köprüsü"nden ilk kez Avrupa yakasına geçtikleri bilgisini almamız da bizde ayrı bir duygusallık yarattı. Bizim için bir tek kişiyi bile kurtarmak çok önemli."

Tahsin Tuğrul, Visa"nın yarattığı fon sayesinde, meslek ve okuma yazma kursları düzenlendiğini, öğrencilere burs verildiğini kaydederek, "Edirne"de 1488 yılından kalma II. Beyazıt Külliyesi vardı ve yok olmak üzereydi. Biz bu tarihi yapıyı restore ettirerek Tıp Müzesine dönüştürdük" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları