24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VİKO Çalışanları Give&Gain Günlerinde
08 Haziran 2012 Cuma 14:10

VİKO Çalışanları Give&Gain Günlerinde

VİKO, bu yıl Türkiye’de ilk defa uygulanan uluslararası Give&Gain Çalışan Gönüllülüğü Günü’ne 148 çalışanı ve 3 farklı proje ile katıldı.

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarının istenilen düzeye gelmesi için projelerin tüm VİKO ailesi tarafından sahiplenilmesi gerektiği mottosuyla hareket eden VİKO’nun gerçekleştirdiği projelerle 2500 kişiye ulaşıldı.

VİKO, İngiltere’de liderliğini Prens Charles'ın yaptığı Business Community adlı kar amacı gütmeyen kurul tarafından 4 yıldır düzenlenen Give&Gain-Çalışan Gönüllülüğü Günü’ne Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ile birlikte katıldı. Firmaların çalışanlarıyla beraber gönüllü bir etkinlik düzenleyerek, onların tecrübe ve becerilerini toplumun ihtiyaçları doğrultusunda kullanmalarını sağlayacak platformlar yaratılması amacıyla düzenlenen etkinlik, bu yıl ilk kez uluslararası alanda düzenlendi. On binlerce gönüllü çalışanın katıldığı etkinlikte VİKO, 148 çalışan ve 3 proje ile yerini aldı.

Sürdürülebilir ve Aydınlık Bir Gelecek İçin misyonu ile sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren VİKO, Give&Gain-Çalışan Gönüllülüğü Günü’ne; Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği, Yerel Kalkınma Projesi ve  Yeteneğe Engel Yok Projesi Rehabilitasyon Merkezi Ziyareti projeleriyle katıldı. VİKO, hayata geçirdiği 3 proje ile 2.500 kişiye ulaştı.

Başta İngiltere olmak üzere neredeyse her Avrupa ülkesinde Mayıs ayında düzenlenen Give&Gain çalışan gönülllüğü gününe katılan şirketler ve gerçekleştirdikleri etkinlikler, Business in the Community (BITC) ve CSR 360 Global Partner Network’ünde, CSR Europe’ta paylaşılarak diğer şirketlere de örnek olması sağlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları