18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ViewSonic’ten Global Girişim
07 Aralık 2007 Cuma 13:31

ViewSonic’ten Global Girişim

ViewSonic, Amerika, Asya Pasifik ve EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) faaliyet bölgelerini tek bir çatı altında topluyor. Yönetim ve destek işlevlerindeki bu entegrasyon sayesinde ViewSonic global marka ve rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini yaygınla

LCD ve CRT bilgisayar monitörlerinin yanı sıra LCD televizyon ve projeksiyon cihazlarıyla tanınan ViewSonic, global düzeyde verimliliğini ve büyüme hızını artırarak lider konumunu pekiştirmek amacıyla yeni bir girişime imza atıyor, üç faaliyet bölgesini tek bir çatı altında topluyor. Bu doğrultuda ViewSonic Asya Pasifik Genel Müdürü Alan Chang, ViewSonic EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) ve ViewSonic Amerika"nın (Kuzey Amerika ve Latin Amerika) genel müdürü olarak atandı.

Yönetim ve destek işlevlerindeki bu entegrasyon sayesinde ViewSonic, global marka ve rekabet gücünü artırarak faaliyetlerini yaygınlaştırabilecek. Chang"in son altı senesi ViewSonic"te olmak üzere teknoloji pazarlama ve iş yönetimi alanında 20 yılı aşkın deneyimi bulunuyor. Her bölgede satış ve pazarlamadan sorumlu güçlü ve deneyimli bir yönetim ekibi Chang"a destek olacak. Bu ekip, ViewSonic"in dünya çapında 100"ü aşkın ülkedeki liderliğine katkısı bulunan yöneticilerden oluşacak.

Konu hakkında bir açıklama yapan ViewSonic CEO"su James Chu şunları ifade etti: "Günümüzde başarıya giden yolda en önemli unsur, global bir vizyon ve yaklaşımdır. ViewSonic olarak Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik bölgelerini satış, pazarlama ve arka ofis desteği alanlarında en iyi uygulamalardan yararlanan tek bir faaliyet bölgesi olarak birleştirmeyi hedefliyoruz. Bu entegrasyon, işletme giderlerini düşürerek rekabet gücümüzü artırmanın yanı sıra yerel kullanıcılara daha da kaliteli hizmet vermemizi sağlayacak."

Buna ek olarak ViewSonic, LCD TV ve dijital sinyal çözümleri pazarındaki büyüme oranını artırmak için VTV grubunu kurdu. VTV, ViewSonic"in geleneksel bilgisayar monitörü pazarındaki liderliğini pekiştirecek, kıyasıya bir rekabetin yaşandığı TV pazarında yenilikçi çözüm ve hizmetler sunmak amacıyla kullanıcılar ve bayileri ile mevcut ilişkilerini daha da kuvvetlendirecek. VTV grubuna, başkan yardımcısı ve genel müdür sıfatıyla Steve Woo liderlik edecek.

Yapılanmadaki değişiklikler bunlarla bitmiyor. ViewSonic Çin"de genel müdür olarak görev yapan Rebecca Tsen, bundan böyle Wuhan, Çin"deki ViewSonic Global Destek Merkezi"nin yönetiminden de sorumlu olacak. Arka ofis desteği ve diğer işlevlerin merkezde birleştirilmesi ile verimlilik artarken maliyetler düşecek, yanıt süresi kısalacak, iletişim hızı ve kalitesi artacak.

Bu yeni yapı sayesinde ViewSonic, kullanıcı ve iş ortaklarının gereksinimlerine daha hızlı yanıt verebilecek, yeni teknolojiler geliştirebilecek, ürünleri daha hızlı ve etkin bir şekilde satışa sunabilecek.


ViewSonic Hakkında

1987"de kurulan ViewSonic, bilgisayar monitörleri ve LCD televizyonlar alanında bir dünya lideridir. 128 ülkede faaliyet gösteren firma, günümüzün iş dünyası, eğitim ve tüketici elektroniği piyasalarına hitap eden geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Saygın kurum ve yayınlardan 2 binden fazla ödül kazanan ViewSonic'in genel merkezi Kaliforniya'nın Walnut şehrindedir. ViewSonic, 2007 itibariyle Fortune 1000 listesine girmiş olup, bilgisayar çevre ürünleri kategorisinde 5. sırada yer almaktadır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları