17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ViewSonic %65 Büyüdü
13 Mart 2007 Salı 07:50

ViewSonic %65 Büyüdü

ViewSonic, 2006'nın son çeyreğinde LCD ekran ürün grubunda EMEA bölgesi genelinde %65'lik rekor büyümeye imza attı.

LCD ve CRT bilgisayar monitörlerinin yanı sıra LCD televizyon ve diğer görüntüleme ürünleriyle de tanınan ViewSonic, EMEA bölgesindeki hızlı büyümesini 2006"nın son çeyreğinde de sürdürdü. Firma, LCD ekran grubunda 2006"nın son çeyreğinde %65"lik rekor bir büyüme gerçekleştirdi. İkinci çeyrekte %46 ve üçüncü çeyrekte %58"lik büyüme kaydeden ViewSonic 2006 yılında 38 milyon cihaz sattı ve 1,6 milyar dolarlık gelir elde etti. 2005 yılında şirketin gelirleri 1,2 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

Elde edilen sonuçlara göre ViewSonic, LCD ürün grubu pazarında iki basamak yükselerek yedinci sıraya yerleşti. Firmanın pazar payını en çok artırdığı alt grup, büyük ekranlı LCD ürünler oldu. 22 inçlik ürünler kategorisinde ViewSonic üçüncü çeyreğe göre pazar payını %9,8"den %19,2"ye çıkararak neredeyse %100 artırdı. Yıl bazında pazar payını %17"ye çıkaran firma, 2006"yı ikinci sırada kapattı. 15"ten fazla EMEA ülkesinde ilk üçte yer alan ViewSonic, Finlandiya, Yunanistan, Norveç, Estonya, Ukrayna, İspanya ve İngiltere"nin yanı sıra Türkiye"de de birinci sırada yer aldı.

19 inç LCD ekran kategorisinde ViewSonic 2006"nın sonunda ilk üçe girmeyi başardı. İsveç, Yunanistan, Estonya"da ise birinci oldu. Polonya, Rusya ve Ukrayna pazarlarında ise yılı ikinci sırada tamamladı.

Açıklanan rakamlarla ilgili bir açıklama yapan ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü Eftal Sezer şunları söyledi: "Müşterilerine en gelişmiş teknolojileri esas alan ürünler sunan ve hızla büyümekte olan bir şirketiz. Bu çabalarımızın sonuçları, mali dönemlerin sonundaki başarılı rakamlarla somut bir şekilde görülüyor. Rakiplerimizin bizden çekinmeleri için doğrusu çok sebep var. Gözümüzü zirveye diktik ve kararlı bir şekilde hedefimize ilerlemeye devam ediyoruz."


ViewSonic Hakkında

1987'de kurulan ViewSonic, bilgisayar monitörleri ve LCD televizyonlar alanında bir dünya lideridir. "Farkı Görün" mottosuyla faaliyetlerini sürdüren ViewSonic, günümüzün iş dünyası, eğitim ve tüketici elektroniği piyasalarına hitap eden geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Saygın kurum ve yayınlardan 2 binden fazla ödül kazanan ViewSonic'in genel merkezi Kaliforniya'nın Walnut şehrindedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları