26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Videfon Ailesi Büyüyor
12 Ekim 2008 Pazar 14:48

Videfon Ailesi Büyüyor

Türk Telekom'un görüntülü konuşma teknolojisi Videofon ailesi, yeni katma değerli servis ve uygulamalarla büyüyor.

Türk Telekom, Türkiye"yi ilk kez tanıştırdığı görüntülü konuşma teknolojisi Videofon"u yeni katma değerli servis ve uygulamalarla genişletiyor. Yeni uygulamalarla Videofon"un sadece bireysel değil, kurumsal müşteriler tarafından da tercih edilmesi bekleniyor. Bireysel müşteriler bir yandan Videofon ile görüntülü konuşurken diğer yandan yeni bilgi ve eğlence servislerinden yararlanabilecek. Kurumlar ise Videofon"un ihtiyaçlarına uygun olarak eklenen yeni özellikleriyle verimliliklerini artırabilecekler.

*8888 Videofon Görüntülü Katma Değerli Servisler Dünyası
Videofon müşterilerine sunulacak olan *8888 Videofon Görüntülü Katma Değerli Servisler Dünyası ile görüntülü sesli yanıt sistemi üzerinden bilgi ve eğlence servisleri sunuluyor. Müşterilerin bu hizmetten yararlanmaları için Videofon üzerinden *8888"i görüntülü olarak aramaları yeterli. Ardından ekranda beliren görüntülü menüden istenilen servise ulaşılabiliyor. Böylece müşteriler, *8888 üzerinden müzik klipleri, film fragmanları, oyunlar gibi eğlenceli servislere, güncel haberler, finans, hava ve yol durumu gibi bilgi servislerine, canlı TV ve radyo kanallarına, masal ve çizgi filmler gibi çocuklara yönelik servislere bağlanabiliyor. CEBIT"te tüm içeriğiyle hazır bir biçimde gösterilecek olan *8888 Videofon Görüntülü Katma Değerli Servisler Dünyası çok yakında hizmete sunulacaktır.

Evden cep telefonu ile görüntülü konuşma
3G destekli mobil cihazların sabit hatlarla görüntülü görüşme yapmasına olanak verecek teknoloji altyapısı hazır hale getirildi. Türk Telekom"un, sabit hatlar üzerinden görüntülü görüşme olanağı sağlayan Videofon ile artık sabit hatlar ile 3G destekli cihazlar arasında da görüntülü konuşma gerçekleşebilecek. Bu sayede müşteriler, ev telefonlarından cep telefonları ile görüntülü konuşma yapabilecekler. Örneğin, 3G kapsaması olan bir yerdeki 3G destekli telefonu olan Avea kullanıcısı, Videofon servisi bulunan herhangi bir ev veya işyerini arayarak Türk Telekom müşterileri ile görüntülü görüşebilecek. Ancak 3G lisansları dağıtıldıktan sonra müşterilerin bu hizmetten yararlanması mümkün olacak.

Bebek ve yaşlılara yönelik güvenlik uygulamaları
Ailelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak da yeni Videofon çözümleri sunulacak. Güvenlik amaçlı bu uygulamalarla Videofon ile IP kameralara erişim sağlanarak ailelerin evdeki bebek ve bebek bakıcıları ile yaşlı ve hasta yakınlarını uzaktan takip edebilmeleri mümkün olacak.

Dedektif Nejat ile suçluları yakalayın!
Türk Telekom, 40 kişilik bir ekiple birlikte Videofon"a özel bir de interaktif oyun hazırladı. Video, 3D ve flash uygulamaları kullanılarak hazırlanan oyunda kullanıcılar, davalarını Videofon sayesinde çözen bir dedektif ile yeni maceralara atılıyor, Dedektif Nejat"a karşılaştığı ilginç olayı çözmesinde yardım ediyor ve böylece hem izleyici hem de oyuncu olarak maceranın tam ortasında yer alabiliyor. Advergame ile Videofon"un kullanım alanları mizahi bir yorumla kullanıcıya tanıtılıyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları