17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestelden Rusya Atağı
12 Nisan 2008 Cumartesi 10:18

Vestel'den Rusya Atağı

Vestel, Doğu Avrupa'nın en önemli tüketici elektroniği fuarı Moskova HDI Show'daki tek Türk firması.

Vestel, tüketici elektroniği ve bilişim teknolojilerindeki iddiasını, en yeni ürünleriyle 10 -13 Nisan 2008 tarihleri arasında Moskova"da düzenlenen HDI Show Fuarı"nda dünyanın beğenisine sunuyor. Vestel, Doğu Avrupa"nın tüketici elektroniği alanındaki en önemli fuarı HDI Show"da, Türkiye"nin elektronik ve bilişim sektörünü, fuara Türkiye"den katılan tek marka olmanın gururuyla temsil ediyor.

Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinde satışlarını kendi markasıyla başarı ile sürdüren Vestel, fuarda Avrupa"nın en büyük, dünyanın ikinci büyük endüstri kompleksi Vestel City"de ürettiği son teknoloji eseri ürünlerini 198 metrekarelik standında tüketicinin beğenisine sunuyor. Dijital LCD TV, Interaktif Otel TV, LCD monitör, dizüstü bilgisayar, dijital karasal ve uydu alıcıları başta olmak üzere Vestel"in 50 çeşit ürününün tanıtıldığı fuarda, Vestel"i Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan ile Vestel Dış Ticaret Müdürü Ahmet Süha Erol temsil ediyor.

4 yıl aradan sonra ilk kez Rusya"da bir elektronik fuarına katıldıklarını belirten Turan Erdoğan, fuarın ilk gününde Rus firmaları ile 20 milyon USD"lik satış bağlantısı yaptıklarını belirterek fuar organizasyonu tarafından düzenlenen yılın ürünü yarışmasında 32" Vestel LCD TV modelinin Rusya"da yılın en iyi satan ürünü ödülünü aldığını dile getirdi.

Erdoğan, Vestel"in BDT ülkelerindeki faaliyetlerini yürüten Vestel CIS"in, başarılı geçen 2007 yılı sonrası 2008 yılı hedeflerini gerçekleştirme yolunda büyük adımlar attığını ifade etti. Rusya ve diğer CIS ülkelerinin Vestel için stratejik büyüme alanları olduğunu belirten Erdoğan, "Vestel CIS, 2007"de 113 milyon dolar ciro elde etti. 2008 sonunda bu rakamı ikiye katlayarak 230 milyon USD ciroya çıkmayı hedefliyoruz" dedi. Vestel"in Rusya"da kurulu 1,5 milyon kapasiteli elektronik ve beyaz eşya üretim tesislerini 2008 yılında geliştireceklerini ifade eden Erdoğan, yıl boyunca yapılacak yatırımlarla toplam kapasitenin yaklaşık yüzde 70 artışla 2,5 milyona çıkarılacağını kaydetti.

Moskova HDI Show Fuarı"nda görücüye çıkan Vestel ürünlerden bazıları:

LCD TV: Vestel Full HD LCD TV"ler yüksek çözünürlük kalitesi ile Pixellence görüntü işleme teknolojisini bir arada barındırıyor. Mevcut Pixellence ürünlerinden farklı olarak Full HD LCD TV"nin sahip olduğu teknoloji ile ekrana yansıyan renkler parlaklığı, görüntü netliği ve doğallığıyla mükemmel izlenme kalitesi sunuyor.

LCD MONİTÖR: 2008 yılında üretilmeye başlanan 19" ve 22" LCD monitörler farklı boyut seçenekleriyle tüketicinin beğenisine sunuluyor.

DİJİTAL LCD TV: Analog ve dijital kanalları tek bir ekran menüsü ve program tablosunda gösterebilen dijital ekran ve USB desteğiyle MP3 formatında müzik dinleyebilmeyi ve fotoğraf görüntülemeyi sağlayabilen tek mikroçipli LCD olarak dikkat çekiyor.

İNTERAKTİF OTEL TV: Vestel İnteraktif Otel TV, otel konuklarına internet, film, müzik, gibi eğlenceli hizmetleri sunarken otel bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklere hızlı rezervasyon ve check-out işlemlerinin en çabuk şekilde yapılabilmesini sağlıyor. Dünyadaki TV ve radyo kanallarını her dilde takip etmeyi kolaylaştıran Vestel Otel TV, pratik kullanımıyla da hem müşterinin hem de otel ve servis personelinin hayatını kolaylaştırıyor.

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR: Hırsızlığı önleme (anti-theft) özelliğine sahip Vestel diz üstü bilgisayar, kullanıcı tarafından tanımlanan kişiye özel şifresiyle çalınma tehlikesine karşı yüksek güvenlik sağlıyor. Çalındığı anda otomatik olarak alarm veren ve ancak şifre tanımlayıcı kullanılarak durdurulabilen teknoloji mucizesi Vestel diz üstü bilgisayarlar ancak sahibi tarafından etkisiz hale getirilebiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları