26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestelden Öğrencilere Teknoloji Yüksek Lisansı
15 Temmuz 2008 Salı 11:56

Vestel'den Öğrencilere Teknoloji Yüksek Lisansı

Vestel'in Bahçeşehir Üniversitesi'yle yaptığı işbirliğiyle öğrenciler video teknolojileri alanında yüksek lisans yapma, ardından Vestel'de mühendis veya Bahçeşehir Üniversitesi'nde asistan olarak çalışma imkanı bulacak.

Vestel, Bahçeşehir Üniversitesi"yle yaptığı işbirliğiyle, öğrencilere video teknolojileri alanında yüksek lisans imkanı sunuyor. Üniversite ve sanayi işbirliğine önemli bir örnek oluşturan programla, son yıllarda iPhone, iPod ve LCD TV gibi buluşlarla hayatımızda önemli yer kaplayan video teknolojileri konusunda söz sahibi mezunlar verilecek. Programı tamamlayan öğrencilere Vestel"de mühendis olarak çalışma veya Bahçeşehir Üniversitesi"nde asistan olma imkanı sunulacak.

Eylül ayında başlayacak ve 2 yıl sürecek yüksek lisans programında 15 öğrenci eğitim görecek. 5 öğrenciye Vestel, 5 öğrenciye de Bahçeşehir Üniversitesi tarafından yüzde 100"lük burs sağlanırken, 5 öğrenciye ise yüzde 60"lık burs olanağı sunulacak. Program kapsamında Vestel"in üst düzey yöneticileri ve uzman mühendisleri de ders vererek, sektördeki bilgi birikimlerini öğrencilere aktaracaklar.

Bu çalışmayla öğrenciler, Vestel"in AR-GE çalışmalarında da yer alma fırsatını yakalayacaklar. Program sonunda öğrencilere ABD, Avrupa ve Türkiye"de iş fırsatı da yaratılmış olacak. Bazı öğrenciler Bahçeşehir Üniversitesi"nin MIT ile gerçekleştirdiği ortak çalışma dahilinde araştırma asistanı olarak ABD"ye gidebilecek.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları