18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestel Tedarikçilerine Akbank Desteği
06 Temmuz 2011 Çarşamba 18:15

Vestel Tedarikçilerine Akbank Desteği

Akbank ve Vestel, yüzlerce KOBİ’ye yeni bir finansman olanağı sunuyor.

Akbank geliştirdiği web tabanlı uygulama ile Vestel’e vidadan elektronik devreye kadar binlerce tür ürün tedarik eden KOBİ’lere herhangi bir masraf, ücret ve komisyon içermeyen yeni bir finansman modeli sunuyor.
Teknolojideki gelişmeleri, bankacılık uygulamalarına uyarlayarak, standartları sürekli yukarıya çeken Akbank, geliştirdiği yeni bir finansman modeli ile dost teknoloji Vestel’in yüzlerce tedarikçisine, büyüme ve yeni istihdam yaratmada önemli destekler verecek. Vestel tedarikçilerine elverişli koşullarda finansman sağlayacak yeni uygulamanın tanıtıldığı basın toplantısına, Zorlu Holding CFO’su Cem Köksal, Vestel Şirketler Grubu Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Alp Dayı, Akbank Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alper Hakan Yüksel ve İşlem Bankacılığı Bölüm Başkanı Erdoğdu Paker katıldı.
Vestel’e, vidadan elektronik devrelere kadar binlerce yarı bitmiş mal tedarik eden KOBİ’ler, hiçbir ücret ve masraf ödemeden finansman kullanabilecek. Akbank’ın, Vestel tedarikçilerine özel olarak oluşturduğu web tabanlı Tedarikçi Finansmanı ürününü kullanarak, Vestel’den olan alacaklarını vadesinden önce tahsil eden tedarikçiler, önemli bir avantaj elde edecekler.
Basın toplantısında yaptığı sunumda konuşan Vestel Şirketler Grubu Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Alp Dayı, “Vestel olarak yaklaşık 1,5 yıldır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Yeni küresel düzende artık firmalar birbirleriyle tekil düzeyde rekabet etmiyorlar; tedarikçimizden bayimize bir bütün olarak rekabet yürütüyoruz. Açık denizde aynı gemide beraber gidiyoruz. Bu nedenle tedarikçilerimize finansal anlamda birtakım avantajlar sunacak bir sistem geliştirdik . Bu projede; Vestel’in kredibilitesi tedarikçilerimize de finansal güvence ve likidite olarak her an destek sağlayacak. Bu sayede sürdürülebilir rekabet avantajımızı hep birlikte arttırmayı hedeflemekteyiz.” dedi.
Akbank Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Alper Hakan Yüksel de, büyük çoğunluğu KOBİ niteliğinde olan tedarikçi firmalar için geliştirdikleri yeni finansman modelinin, yeni yatırımlar ve büyüme için eşsiz fırsatlar sunduğuna işaret etti. Yüksel, “Hazırladığımız web tabanlı Tedarikçi Finansmanı ürünüyle tedarikçiler, Vestel’den olan alacaklarını vadesinden önce tahsil edebilecekler” dedi.
Yüksel, Vestel tedarikçilerine özel yeni finansman olanağının, ek bir teminat gerektirmediğini de vurgulayarak, “Tedarikçiler finansmanı hiçbir masraf ve komisyon ödemeden, uygun faiz oranlarıyla, hızlı ve kolay bir şekilde kullanabilecekler” diye açıkladı.
Akbank Tedarikçi Finansmanı ürününden yararlanmak isteyen Vestel tedarikçilerinin, Akbank  Şubelerinden talepte bulunmalarının yeterli olacağını da ifade eden Yüksel, şöyle devam etti: “Kullanıcılar ayrıca, faturalarının durumunu, Akbank Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden her zaman takip edebileceklerdir.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları