24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestel IFA Fuarına Katıldı
30 Ağustos 2008 Cumartesi 14:45

Vestel IFA Fuarı'na Katıldı

Bu yıl IFA'ya 14. kez katılan Vestel, 4.200 metrekarelik alan üzerinde 3 standda 800'e yakın elektronik ve beyaz eşya ürünü sergiliyor.

Vestel, 29 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında Almanya"nın başkenti Berlin"de düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA"ya 4.200 metrekarelik alana kurulu üç farklı standla katılıyor. Bu yıl ilk kez beyaz eşya sektöründeki firmaların katılımına da yer vererek dünyanın en büyük fuarlarından biri konumuna erişen IFA"da, Vestel süper ince LCD TV"lerden dokunmatik ekranlara, dijital alıcılardan canlı video kaydedicilere, ankastre ve tam boy beyaz eşya ürünlerine 800"e yakın ürününü görücüye çıkarıyor. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, 2008"de 3 milyar dolar ihracat hedefleyen Vestel"in elektronikte teknolojiye odaklanarak dünya liderler liginde ilk 3"e girmeyi amaçladığını belirtti.

Tüketici elektroniği, bilişim teknolojileri ve beyaz eşya sektörlerinde iddiasını uluslararası arenada kanıtlayan Vestel, 14. kez katıldığı IFA"da Interaktif Otel TV pazarında yazılım, televizyon ve servis hizmetlerinin tümünü paket halinde bünyesinde geliştirip sunan dünyanın ilk ve tek firması olarak öne çıkıyor. Vestel ayrıca fuara katılan firmalar arasında IP tabanlı LCD TV ve IP tabanlı set-üstü kutu üretimi yapan dünyadaki birkaç firmadan biri olma özelliği taşıyor.

Vestel"in elektronik standında LCD TV, dijital alıcı, LCD monitör, dizüstü bilgisayar ve IP tabanlı uygulamalar sergilenirken, beyaz eşya standında ise pişirici cihaz, bulaşık ve çamaşır makinesi, buzdolabı ve klimalar görücüye çıkıyor. Kısa süre önce Avrupa ve Rusya"nın en prestijli beyaz eşya markalarından Vestfrost"u satın alan Vestel, beyaz eşya standında Vestfrost markalı ürünlerinin de tanıtımını yapıyor. İskandinavya"nın popüler ve saygın ev elektroniği markası Finlux"u 2006 yılında bünyesine katan Vestel, IFA"da Finlux markalı ürünleri ise ayrı bir standla tüketicilerle buluşturuyor.

IFA 2008"de Vestel"i Zorlu Holding ve Vestel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, Vestel Dış Ticaret Genel Müdürü Ahmet Süha Erol ve üst düzey yöneticiler temsil ediyor.

Turan Erdoğan: "2008"de 3 milyar dolar ihracat hedefliyoruz"

IFA"daki Vestel standında bir konuşma yapan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, Vestel"in küresel televizyon ve dijital kutu pazarında yıllardır pazar liderliğini koruduğunu, Avrupa"da özellikle LCD TV, plazma TV ve dijital kaydedicilerle en geniş ürün portföyüne sahip firma konumunda olduğunu vurguladı.

Erdoğan, 2007 yılı sonunda Vestel"in eriştiği konumu değerlendirerek, "Vestel son 10 yıldır elektronik sektöründe ihracat şampiyonluğunu koruyor. 2008 yılında 3 milyar dolar ihracat hedefliyoruz" diye konuştu. Erdoğan, Vestel ürünlerinin Avrupa"daki pazar paylarıyla ilgili olarak da şunları söyledi:

"Vestel, 2007 yılı sonunda 3,6 milyar doların üzerinde cirosu ve 2,6 milyar doların üzerinde ihracatıyla Avrupa pazarında toplam televizyonda yüzde 25, LCD TV"de yüzde 11, dijital alıcılarda ise yüzde 25 pazar payına sahip. Vestel kahverengi eşya sektöründe dünyada 8., Avrupa"da ise 5. sırada bulunuyor. 2007 yılı sonunda Vestel Beyaz Eşya"nın cirosu 1 milyar doları aşarken, ihracatı da 700 milyon doların üzerine çıktı. Vestel beyaz eşya alanında dünyada ilk 25"in, Avrupa"da ise ilk 10"un içinde."

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları