20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestel Günde 750 Klima Takıyor
17 Ağustos 2007 Cuma 10:19

Vestel Günde 750 Klima Takıyor

Sıcaklar iş yerlerinde değil konutlarda da klima ihtiyacı doğurdu. Vestel, 2007 yılında son yılların en fazla satış ve montajını gerçekleştirdi.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklar sadece iş yerlerinde değil konutlarda da klima ihtiyacı doğurdu. Antibakteriyel filtreli, nem azaltıcı, A sınıfı enerji tasarruflu ve her bütçeye uygun çeşitli klima modelleriyle Vestel, 2007 yılında son yılların en fazla satış ve montajını gerçekleştirdi.

Vestel Pazarlama Genel Müdürü Timur Tuncer, geçtiğimiz yıla oranla % 20 büyüyen klima sektöründe, bu yaz klima satışlarının iki kat arttığını, Vestel olarak Temmuz ayı sonuna kadar 150 bin klima sattıklarını ve 140 bin montaj yaptıklarını belirterek bu rakamın günde 777 klimaya denk geldiğini söyledi. Klima alanında uzun süredir teknolojilerini geliştirmeye yönelik yatırım yaptıklarını söyleyen Tuncer, Vestel klimalarının çok gelişmiş hava temizleme sistemlerine ve enerji tasarrufu alanında da ileri teknolojiye sahip olduklarına dikkat çekti.

Satışlardaki büyümeye paralel olarak organize ve profesyonel bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Tuncer şöyle devam etti:

"Şimdi klima montajı yapan servislerimize yönelik yatırımların meyvelerini toplamaya başladık. Pazardaki büyüme sebebiyle 2007 Temmuz sonuna kadar şimdiye kadar son yılların en fazla montajını yaptık ve nerdeyse ikiye katlanan talebi karşılayabildik. Günde ortalama 750 klima takan servislerimizi rahatlatmak ve yoğunluğu bölmek için bazı servislerimizi daha yoğun bölgelere kaydırdık. Örneğin İstanbul"daki aşırı talebi karşılamak için diğer bölgelerdeki servislerimizi buraya getirdik. Tüm çalışmanın hedefi müşterilerimize en kısa montaj süresini vermekti. Bunu da başardık."

Vestel Pazarlama Genel Müdürü Timur Tuncer, A sınıfı klimalarla ilgili de şunları söyledi:

"2006 yılında Dc Inverter modeli ürünlerimiz de pazara girdi. Dc Inverter modeli, şu an piyasada en gelişmiş enerji tasarrufu yapan klima. Tabii bu ve diğer A sınıfı enerji tasarrufu yapan klimalara talebin artması, tüketicinin bilincinin artmasına bağlı. Bilinç arttıkça tüketicilerin çevre dostu ürünlere yönelme eğilimi de artıyor. Bu yüzden Dc Inverter klimalara yaptığımız yatırımı uzun vadede sosyal sorumluluğumuzun bir parçası ve çevre dostu bir ürüne yapılan yatırım olarak görüyoruz."

Vestel"in oturmuş bir ürün gamı olduğunu; ekonomik, standart ve üst segment serileri ile her türlü talebi karşılayacak şekilde serilerini oturttuklarını ifade eden Timur Tuncer, "Tüm klimalarımız hem fiyat hem özellik olarak farklılık gösteriyor. Böylece istenilen özelliklere göre en uygun fiyatlı ürünü veya bütçeye göre en gelişmiş özellikli ürünü müşteriye sunma ve yaygın servis ağımız sayesinde de kısa bir sürede montajını yapma imkânımız oluyor" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları