18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestel CESe Katıldı
11 Ocak 2008 Cuma 11:14

Vestel CES'e Katıldı

Vestel, tüketici elektroniğindeki iddiasını, Amerika kıtasının en büyük tüketici elektroniği fuarı CES'te dünyayla buluşturdu.

Teknolojinin Türkçesi sloganıyla en gelişmiş teknoloji ürünlerini Türkiye"ye ve dünyaya sunan Vestel, tüketici elektroniğindeki iddiasını, 7 - 10 Ocak 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen Amerika kıtasının en büyük tüketici elektroniği fuarı Consumer Electronics Show"da (CES) dünyayla buluşturdu.

Türkiye"de Türk mühendislerle AR-GE çalışmaları yürüten Vestel, Türkiye"nin tüketici elektroniği alanında geliştirdiği son teknolojileri temsil ederek, Las Vegas Convention Center"daki fuarın 1 no"lu salonunda yüksek çözünürlüklü LCD ve plazma TV"lerini, LCD monitörlerini, dizüstü bilgisayarlarını, interaktif otel TV"yi ve dijital tüketici ürünlerini sergiledi.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, "CES, Amerika kıtasındaki en önemli tüketici elektroniği fuarı. Bu yılla birlikte 13 yıldır bu fuara katılıyoruz. Diğer fuarlardan farklı olarak CES"te Güney Amerika pazarı için de yeni iş bağlantıları kurma fırsatı elde ediyoruz" dedi. Erdoğan, bugüne kadar daha çok Avrupa pazarına odaklanan Vestel"in 2007 itibariyle Arjantin"e de ihracata başladığını dile getirdi.

Televizyon ve dijital alıcı pazarında dünya elektronik devleri arasında güçlü bir konum edinen Vestel"in global gelişmeleri takip etmek amacıyla tüm önemli fuarlara katıldığını belirten Erdoğan, Vestel"in bu fuarda da önemli müşterileriyle görüşme ve yeni ürünlerini tanıtma fırsatı bulduğunu vurguladı.

Vestel, sektöründe 7 yıldır ihracat şampiyonu

Vestel, son 5 yılda 108 ülkeye gerçekleştirilen ve 10 Milyar €"yu aşan ihracatı ile dayanıklı tüketim malları sektöründe 7 yıldır ihracat şampiyonluğunu koruyor. 2007 yılında 2 milyar 600 milyon dolar ihracat yaparak sektörde öncülüğünü korumaya kararlı olduğunu gösteren Vestel, 2008"de de 3 milyar dolar ihracat hedefliyor.

Dünyanın en büyük OEM ve ODM üreticileri arasında yer alan Vestel, toplam yıllık 27,5 milyon adet kapasite ile bugün tüplü ve LCD televizyonda, dijital tv alıcıları üretiminde en büyük, beyaz eşyada ise en hızlı büyüyen üretici konumunda. Vestel, 2008"de Avrupa LCD TV pazarında 3. sıraya yükselmeyi, 2010 yılında da LCD pazarında 1 numara olmayı hedefliyor.

Manisa"da gerçekleştirdiği üretiminin büyük kısmını dünya ülkelerine ihraç eden Vestel, elektronik eşyada dünyadaki toplam üretimin yüzde 6"sını, Avrupa"daki toplam üretimin ise yüzde 29"unu gerçekleştiriyor. Avrupa beyaz eşya üretiminin de yüzde 11"i Vestel tarafından Vestel City"de üretiliyor.

Manisa ve İzmir"de bulunan toplam 10 Vestel fabrikasından her gün ortalama 120 konteyner dolusu ürün 20 farklı gemiye yüklenerek başta Avrupa ülkeleri olmak üzere toplam 100"ün üzerinde ülkeye ihraç ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları