05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestel Beyaz Eşyaya Patent Ödülü
15 Şubat 2008 Cuma 11:21

Vestel Beyaz Eşya'ya Patent Ödülü

Vestel Beyaz Eşya, açma yönü değiştirilebilen kapıya sahip elektronik kontrollü soğutucu buluşu ile Türk Patent Altın Ödülü'ne layık görüldü.

Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından verilen Türk Patent Ödülleri"nde Vestel Beyaz Eşya Türk Patent Altın Ödülü'nü almaya hak kazandı. Geçen yıl da patent alanında TPE"den ödül alan Vestel, böylece patent ödüllerinin sayısını ikiye çıkarmış oldu.

Türkiye"de patent için daha çok kaynak ayrılması ve Türk şirketlerinin rekabet gücünün artırılması amacıyla verilen Altın Patent Ödülleri"nde Vestel, mutfaklarda yerden tasarruf ve kullanım kolaylığı sağlayan "Açma yönü değiştirilebilen kapıya sahip elektronik kontrollü soğutucu" buluşunun Vestel buzdolaplarında kullanılmaya başlamasıyla ödüle değer görüldü.

Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Nedim Sezer, Türk Patent Enstitüsü"nce Altın Ödül"e değer görülmekten onur duyduklarını belirterek Vestel"in inovasyon stratejisi gereği kullanıcılara fayda sağlayacak buluşlar üzerinde durduğunu belirtti. Sezer, Vestel Beyaz Eşya"nın şu ana kadar 101 patent başvurusu olduğunu, bunların 45"inin ise tasarım tescili başvurusu olduğunu ifade etti. Tüketicilerin ürün seçiminde fiyattan çok içeriğe göre seçim yaptığını dile getiren Sezer, fiyatın artık tüketici seçiminde önemli bir unsur olmaktan çıktığını, tercihlerde performans ve kalitenin ön plana çıktığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Günümüzde rekabet teknolojik yenilik alanına kaydı. Vestel olarak ürünlerimizle tüketicilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve tüm ihtiyaçlara cevap vermek için çok geniş kapsamlı AR-GE faaliyetleri yürütüyoruz. Yaptığımız yoğun çalışmanın taklit edilmesini, emeğimizin ve zamanımızın boşa harcanmasını önlemenin tek yolu da patent almaktan geçiyor. Buluş konumuz o ürünün kullanımını ve sorunsuz çalışmasını sağlayacaksa patentleme sürecini hemen başlatarak uygulamaya koyuyoruz. Bu bağlamda her ürünümüzde teknolojik yenilik sağlayacak araştırmalar yapıyor ve bulgularımızı patentleyerek koruma altına alıyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları