25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestel, NetRange MMH ile İşbirliği Yaptı
05 Mayıs 2011 Perşembe 15:35

Vestel, NetRange MMH ile İşbirliği Yaptı

Vestel, NetRange MMH ile yaptığı anlaşma çerçevesinde Connected TV ile Avrupa'nın en büyük içerik havuzuna bağlanıyor.

Dijital ürün pazarının Avrupa lideri Vestel, Avrupa"nın her ülkesinde 100"ün üzerinde içerik sağlayıcı firmayla işbirliği bulunan NetRange MMH"yle internete bağlanabilen Connected TV için içerik anlaşması imzaladı. Avrupa"nın tek dijital yayıncılık fuarı Anga Cable"da Vestel"in 45 farklı ürününü sergilediği fuarda Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili Turan Erdoğan, "Avrupa"da bu yıl 1 milyon adet Vestel Connected TV satışı hedefliyoruz. 2011 ihracat hedefimiz 2,5 milyar dolar" dedi.

Avrupa dijital ürün pazarında yüzde 25 payla liderliğini koruyan Vestel, NetRange MMH ile internete bağlanabilen TV"ler için imzaladığı anlaşma sayesinde Avrupa"nın en büyük içerik havuzuna sahip firma konumuna geldi. Her ülkede 100"ün üzerinde içerik sağlayıcıyla anlaşması bulunan ve 800"ün üzerinde yerel içerik sunan NetRange MMH ile Vestel arasındaki işbirliğinin ilk adımı, Almanya"nın Köln kentinde düzenlenen Avrupa"nın tek dijital yayıncılık fuarı Anga Cable"da atıldı. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili Turan Erdoğan, "Vestel Connected TV ürünlerini kullanan tüketiciler, Vestel"in portalı üzerinden NetRange MMH"nın zengin içerik havuzuna tek tuşla ulaşabilecekler. İlk olarak Haziran"da İngiltere"de satışa sunacağımız ürünü bu yıl başta Almanya, İspanya, İtalya olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde 1 milyon adet satmayı planlıyoruz. 2011"de toplam ihracat hedefimiz 2,5 milyar dolar" dedi.

Vestel, Anga Cable"da son teknoloji eseri Connected TV ve Android işletim sistemi tabanlı TV"lerden set üstü kutulara 45 farklı ürün çeşidiyle Avrupalı müşterilerle buluşuyor. 34 ülkeden 420 katılımcıyı bir araya getiren fuarda, Vestel"in ürünleri 120 metrekarelik geniş bir stantta sergileniyor. Vestel, SoftatHome ve Beesmart platformlu IP set üstü kutuları ile iki yeni dijital set üstü kutu ürününü ilk kez bu fuarda sergiliyor.

2010 yılında 2,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Vestel"in toplam ihracatının yüzde 55"ini dijital ürünlerin oluşturduğunu belirten Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili Turan Erdoğan, şunları söyledi:
"Vestel, Avrupa set üstü kutu pazarında yüzde 25"lik pazar payı ile en büyük üretici konumunda. Ülkeye özel set üstü kutular üretip anlaşmalı olduğumuz İngiltere, Fransa, Almanya, İrlanda, Finlandiya, Slovakya, Letonya, Avusturya ve Macaristan"daki operatörlere set üstü kutu satıyoruz. İngiltere"de PVR"lı ürünlerde yüzde 40, HD ürünlerde ise yüzde 50 pazar payına sahibiz."

Erdoğan, "Fuarda, yeni dijital yayın operatörleri ve internet servis sağlayıcıları ile gelişmekte olan pazarlar için iş bağlantıları kurmayı bekliyoruz. Ayrıca Vestel"in kendi oluşturduğu portal sayesinde son kullanıcıya içerik sağlayarak Connected TV ve set üstü kutu satışlarını artırmak da beklentilerimiz arasında. Android tabanlı cihazlarımız sayesinde TV üzerinden hızlı internet bağlantısı ve internet üzerindeki her türlü uygulamanın kullanılmasını sağlayacağız" diye konuştu.


HD ve IP bazlı set üstü kutuların ve LED TV"lerin, yayın ve Pay TV operatörlerine özel set üstü kutu ve internete bağlanabilen ürünlerin geliştirilmesine ağırlık veren Vestel"in bu fuarda çok sayıda yeni ürünü var:

Connected LED TV
Vestel"in fuardaki en önemli ürünü olan Connected LED TV, uzaktan kumandayla internete bağlanma olanağı sağlıyor. TV üzerindeki web bağlantılı uygulamalar son kullanıcıya istediği içeriği (müzik, video, film vs.) istediği zaman internet üzerinden izleme fırsatı sunuyor. Connected TV"de kaçırılan TV programlarını izleme olanağı sunan catch-up servisi, facebook, twitter gibi sosyal medya sitelerine erişim, hava durumu, spor, günlük haberlerin takibi, oyunlar, izle-öde sistemi gibi her ülke için 100"ün üzerinde çeşitli internet uygulaması bulunuyor.

Android işletim sistemi tabanlı TV ve dijital set üstü kutu
Açık tabanlı bir işletim sistemi olan Android, üzerinde kullanıcılara yazılım geliştirme ve değiştirme olanağı tanıyor. Android işletim sistemi tabanlı ürünler son kullanıcıya internet üzerinden ücretli veya ücretsiz uygulamalar indirerek evdeki ürünlerine yeni özellikler ekleme imkânı sunuyor. Diğer en önemli avantajı ise internete hızla bağlanarak internet üzerinden arama yapabilmesi. Vestel, Android işletim sistemi tabanlı cep telefonları çok popüler hale geldikten sonra tüketici elektroniğinde bu sistemi kullanan öncü firmalardan biri.

HBB TV platformlu HD set-üstü kutusu
HBBTV platformlu ürünler kullanıcıya TV yayınları ve interneti birleştirerek karma bir eğlence aracı sunuyor. Kullanıcı, yayıncılar ve internet sağlayıcıları tarafından sunulan öde-izle yayınları, interaktif reklam, oyunlar, internetteki sosyal medya siteleri, dijital teletext, elektronik program rehberi gibi uygulamalara uzaktan kumanda yardımı erişebiliyor.

Beesmart platformlu IP kutusu
Beesmart kutusu canlı TV ve öde-izle yayınlarının yanı sıra, oyun, interaktif reklam, internette gezinme, sohbet, görsel paylaşımı gibi birçok interaktif TV hizmeti sunuyor. PVR Ready özelliği olan ürüne dışarıdan sabit disk takılarak TV yayınlarını kaydetmek mümkün. Vestel"in Doğu Avrupa pazarını hedeflediği bu ürünün üretimi Nisan ayında başladı.

3DLED TV
3 boyutlu yayıncılık alanında Vestel 3D LED TV ürününü aktif ve pasif gözlüklü olmak üzere 2 farklı seçenekle sergiliyor. Üründe, ekrana bakan kişinin, farklı açılardan iki ya da daha fazla kamerayla çekilen görüntüleri özel bir gözlük yardımıyla üçüncü boyut olarak algılaması sağlanıyor.

Canal+ Set Üstü Kutusu
Fransa"nın en büyük TV operatörü olan Canal+"nın uydudan yaptığı yayınları seyretmeyi sağlayan Vestel"in bu ürünü, Canal+"nın onayını ve logosunu taşıyor. Vestel"in bu set üstü ürününe sahip olanlar, Canal+"nın yayınladığı tüm futbol müsabakalarını ve vizyon filmlerini, sadece Fransa"da değil, birçok Fransız adasında ve Kuzey Afrika ülkelerinde Canal+"nın şifreli yayınından izleyebilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları