25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestel, ICSIDe Üye Oldu
08 Nisan 2008 Salı 16:16

Vestel, ICSID'e Üye Oldu

Vestel Elektronik, endüstriyel tasarım alanında dünyanın en önemli birliklerinden olan ICSID'e Türkiye'den kabul edilen ilk ve tek kurumsal üye oldu.

Vestel Elektronik, endüstriyel tasarım alanında dünyanın en önemli birliklerinden olan Uluslararası Endüstriyel Tasarım Kuruluşları Konseyi ICSID"e (International Council of Societies of Industrial Design) Türkiye"den kabul edilen ilk ve tek kurumsal üye oldu.

Vestel Elektronik"in ICSID"e üyeliği, kurumun endüstriyel tasarım konusundaki faaliyetleri, yatırımları, bünyesinde istihdam ettiği endüstriyel tasarımcılar üzerinden yapılan inceleme sonucu kabul edildi. Vestel ARGE Genel Müdürü Murat Sarpel, "Vestel"in ICSID"e üyeliği endüstriyel tasarıma verdiğimiz önemin daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunurken tasarım alanındaki yetkinliğimizin de geniş kitlelerce bilinmesini sağlayacak" diye konuştu.

50 ülkeden 150 kurumu biraraya getiren ve Türkiye"den sadece İTÜ, ODTÜ ve İzmir Ekonomi Üniversitesi"nin üyesi olduğu ICSID bünyesinde 150 bin endüstriyel tasarımcı bulunuyor.

Uluslararası Endüstriyel Tasarım Kuruluşları Konseyi ICSID hakkında

1957"de Londra"daki bir tasarım kongresinde ortaya atılan fikirle kurulan ICSID, insanların yaşam kalitelerini artırmak amacıyla endüstriyel tasarımı sosyal kültürel ve ekonomik alanda ön plana taşımayı hedefliyor. Tüm dünyadan endüstriyel tasarım alanında eğitim veren kurumları ve çalışmalarını endüstriyel tasarımı üzerinde yoğunlaştıran şirketleri biraraya getiren ICSID bünyesinde, Finlandiya"dan Nokia, Almanya"dan Braun, Hollanda"dan Philips gibi firmalar ve dünyanın dört yanından üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümleri bulunuyor.

ICSID, tüm dünyadaki yüzlerce üyesi arasında bağlantı kurarak endüstriyel tasarımcılara sonsuz kariyer fırsatı seçeneği sunuyor ve dünyanın ilgisini endüstriyel tasarımın insan yaşamına sağladığı imkânlara çekmeyi hedefliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları