23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestel, Anga Cableda
26 Mayıs 2009 Salı 15:10

Vestel, Anga Cable'da

60 farklı ürün modeliyle fuara katılıyor.

Vestel, 26 - 28 Mayıs 2009 tarihleri arasında Köln"de gerçekleşen dijital yayıncılık fuarı Anga Cable"da farklı teknolojilere sahip TV"ler başta olmak üzere 60 farklı ürün modelini ziyaretçilerle buluşturuyor. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, "Vestel uzun süredir dijital ürün pazarında Avrupa"nın en büyük üreticisi konumunu koruyor. Avrupa ülkelerinde yüzde 30 pazar payına sahibiz. Bu yıl dördüncü kez katıldığımız Anga Cable Fuarı"nda kuracağımız yeni bağlantılarla rakiplerle aramızı açacağız" dedi. 2008 yılında 2,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Vestel"in toplam ihracatının yüzde 60"ını dijital ürünler oluşturuyor.

Fuarda Vestel"in teknolojideki son gelişmeleri yansıttığı ürünleri arasında, 3 boyutlu görüntü sunan 3D LCD TV, Internet altyapısı sayesinde paylaşım siteleri ile hava durumu, haber, finans gibi anlık bilgilere TV"den ulaştıran Widget TV, iPOD içindeki dosyaları TV ekranında dinleme ve görüntüleme olanağı sunan iPOD Dock LCD TV ve klasik LCD TV"lere oranla yüzde 60 enerji tasarrufu sağlayan üstün görüntü performanslı LED LCD TV yer alıyor. Vestel, fuarda ayrıca IP set üstü kutu, İnteraktif Otel TV uygulaması ve dijital LCD reklam ekranı gibi gelişen teknolojilere yönelik ürün ve hizmetlerini de sergiliyor.

Turan Erdoğan, Vestel"in Anga Cable Fuarı"nda, tüketici elektroniğinde geliştirdiği son teknoloji eseri ürünlerle Türkiye"nin bu alandaki gücünü dünyaya yansıttığını belirterek "Anga Cable Fuarı"nda kurduğumuz bağlantılarla dünya pazarlarındaki iş hacmimizi artırdık. Avrupa"nın çeşitli ülkelerindeki satış kanalları ile yaptığımız anlaşmalar sonucu Dijital TV operatörleri ve platformlarına yönelik, operatör ve ülkeye özel dijital alıcıları üretmeye başladık. Bunlar arasında İngiltere"de Freesat, Avusturya"da ORF, İspanya"da InOut, Türkiye"de Dijitürk ve Türk Telekom sayılabilir. Ayrıca İspanya, İtalya, Fransa, Rusya ve Yunanistan"daki operatörlere yönelik ürünler proje aşamasında. Tüm bu çalışmalar Vestel"in 2009"da dijital ürün pazarındaki konumunu güçlendirecek ve high definition dijital kutulardaki pazar payını artıracaktır" dedi. Erdoğan, Türk Telekom"a üretilen IPTV dijital alıcının seachange (ihale arayüzü) onayı alan ilk ürün olduğunu özellikle vurguladı.

Fuarda Vestel"in yepyeni ürünleri dünyaya tanıtılacak

Vestel 3D LCD TV
Televizyona yerleştirilen özel entegre devre sayesinde, farklı açılardan iki ya da daha fazla kamerayla çekilen görüntüler özel bir gözlük yardımıyla üç boyutlu izleniyor. Vestel 3D LCD TV ile üç boyutlu film izlemek ve oyun oynamak mümkün.

Vestel Widget TV
LCD TV"ye entegre edilen internet altyapısı sayesinde, video ve resim paylaşım sitelerine, hava durumu, haber, finans gibi anlık bilgilere erişilebiliyor. Kullanıcı, TV ekranının bir bölümüne yerleştirilen ikon kutularına standart TV kumandası ile tıklayarak dilediği bölüme kolaylıkla ulaşıyor. Vestel Widget TV, izleyiciye sistemin içinde olan içeriği istediği şekilde düzenleyerek kendine özel menü oluşturma imkanı da tanıyor.

Vestel iPOD Dock LCD TV
Televizyonun üzerine yerleştirilen iPOD giriş terminali yardımıyla herhangi bir iPOD ürünü içinde bulunan müzik, video, resim dosyalarını televizyon ekranında dinleme ve görüntüleme olanağı sunuluyor. Bu terminal, aynı zamanda iPOD cihazını şarj edebiliyor.

Vestel LED TV
LCD modül aydınlatmasının LED ışıklarla yapıldığı Vestel LED TV, görüntünün parlak kısımlarının daha parlak, mat kısımlarının daha mat görünmesini sağlayarak yüksek bir kontrast oranı sunuyor. Geleneksel LCD TV"lere oranla yüzde 60 enerji tasarrufu sağlayan ve daha ince bir yapıya sahip olan Vestel LED TV, geniş renk gamı ile kaliteli ve gerçeğe yakın görüntü performansına sahip.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları