23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vestel, Anga Cable Fuarında
24 Mayıs 2007 Perşembe 13:54

Vestel, Anga Cable Fuarı'nda

Vestel, Türkiye'nin teknolojisini Almanya Köln'de düzenlenen Avrupa'nın tek dijital video yayınları fuarı Anga Cable'da dünyanın beğenisine sundu.

"Teknolojinin Türkçesi" sloganıyla yaşamı kolaylaştıran en gelişmiş teknoloji ürünlerini Türkiye"ye ve dünyaya sunan Vestel, tüketici elektroniğindeki iddiasını, 22-24 Mayıs tarihleri arasında Almanya"nın Köln kentinde düzenlenen Avrupa"nın tek dijital video yayınları fuarı Anga Cable"da dünyanın beğenisine sundu.

Kablo, uydu ve multimedya alanında bir ticari fuar olan Anga Cable"da Türkiye"nin tüketici elektroniği alanında geliştirdiği son teknolojileri temsil eden Vestel, fuarda dijital TV kaydediciler (DTR/PVR), dijital karasal, uydu ve kablo alıcıları, iDTV"ler (dijital tunerli televizyon) ve karasal yayınları alan adaptörler gibi birçok yeni ürün modeli sergiledi.

Vestel"in bütün Avrupa tarafından güçlü, başarılı ve güvenilir bir üretici olarak kabul gördüğüne dikkat çeken Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkan Vekili ve Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, Vestel"in geliştirdiği en yeni ürünleri dünyayla buluşturmak amacıyla düzenli olarak birçok uluslararası fuarlara katıldığını belirtti. Erdoğan, "Bu yıl üçüncü kez katıldığımız bu fuarda yeni ürünlerimizi tanıtmayı, mevcut müşterilerimiz ve potansiyel yeni müşterilerle bir araya gelmeyi ve bu yolla dijital ürünlerdeki pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Vestel"in Avrupa pazarlarında elde ettiği başarının en büyük kanıtının pazar payları olduğunu dile getiren Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"2006 yılında Avrupa"da satılan yaklaşık 14 milyon dijital alıcının yaklaşık 3,5 milyonu Vestel tarafından üretildi. Böylece dijital alıcılarda yüzde 25 pazar payına ulaştık. Dijital ürünler konusunda Avrupa"nın en büyük pazarını oluşturan İngiltere"de ise hem yazılım hem donanım alanında lideriz. 2006 sonuna kadar satılan yaklaşık 12,5 milyon dijital alıcının 6 milyon adedini, yani yarısını Vestel üretti. 2006 yılında ise satılan her 100 dijital alıcının 59"u Vestel üretimi. En yeni ürünümüz olan dijital TV kaydediciyi Haziran 2006"da İngiltere"de lanse ettik; 2006 sonuna kadar yüzde 60"ın üzerinde pazar payı elde ettik."

Bu yıl 10 bin metrekarelik alanda toplam 367 şirketin temsil edildiği Anga Cable fuarına 10 bini aşkın ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları