25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Verimliliğin Formülü Açıklandı
10 Mart 2012 Cumartesi 10:47

Verimliliğin Formülü Açıklandı

Toplam Üretken Bakım (TPM) yaklaşımı, İstanbul'da düzenlenen bir seminerle sanayicilere aktarıldı.

Toplam Üretken Bakım Semineri, Yalın Enstitü Derneği'nin ev sahipliğiyle 2 Mart 2012'de, İstanbul Elite World Otel'de gerçekleştirildi.

Japon Fabrika Bakım Enstitüsü – Çözümler (JIPM-S) Yönetim Kurulu Üyesi ve Toplam Üretken Bakım (TPM) Araştırma Enstitüsü Şefi ve Master TPM Danışmanı Hideo Osaki'nin konuşmacı olarak katıldığı seminerde, fabrikalarda hatalı kullanım ve bakım – onarım yetersizliklerinden kaynaklanan kayıpları yüzde 50 ile yüzde 100 oranında azaltmayı sağlayan reçeteler sundu. Temel ilkeleri sıfır kaza, sıfır kusur, sıfır arıza olan yaklaşım, onarmak yerine düzenli ve planlı bakımla arızaları önlemeyi hedefliyor. Verimlilik ve bakımın yakın ilişkisinden yola çıkılarak oluşturulan sistemde, üst yöneticilerden mavi yakalılara kadar tüm çalışanların katılımı, kazancın ve verimliliğin artırılması adına kilit unsur olarak gösteriliyor.

Çeşitli sektörlerden 150'yi aşkın katılımcının takip ettiği tüm güne yayılan seminerde, TPM yaklaşımını benimseyerek verimliliğini artıran Bak Ambalaj, ETİ, Demisaş ve Vestel Elektronik örnek uygulamalı sunumlarıyla deneyimlerini paylaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları