17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Veri Merkezi Çözümlerinde İşbirlikleri
17 Haziran 2011 Cuma 15:53

Veri Merkezi Çözümlerinde İşbirlikleri

Microsoft, NetApp ve SAP işbirlikleri ile Cisco, sunduğu veri merkezi ve iş zekâsı çözümlerini geliştiriyor.

Veri ağları konusunda dünya lidelerinden olan Cisco, veri merkezi çözümlerini endüstri devleri ile başlattığı işbirlikleriyle ileri noktaya taşıyor.

Cisco"nun veri merkezi çözümlerini Cisco Unified Communications System (UCS) üzerinde Microsoft kurumsal yazılımları ile kullanmak isteyen müşteriler, Microsoft SQL Server"ı destekleyen yeni veri merkezi çözümlerinden yararlanabilecek. Cisco"nun Data Center Microsoft çözümlerine yapılan eklemeler, Cisco Unified Computing System için Microsoft SQL Server 2008 R2 Fast Track Data Warehouse 3.0. ve Cisco UCS"te Microsoft SQL Server 2008 R2 OLTP referans konfigürasyonu çözümlerini içeriyor.

Diğer yandan Cisco"nun NetApp ile ortak geliştirdiği ve FlexPod mimarisi üzerine kurulan veri merkezi çözümleri bugüne kadar 150 müşteri tarafından kuruldu. Ağı, bilgi sistemlerini ve depolamayı paylaşılan bir altyapıda bir araya getiren bir mimari tasarım olan FlexPod, kanal ortaklarının müşterilerinin buluta geçişini hızlandırmasını ve kolaylaştırmasını sağlıyor.

Cisco"nun SAP işbirliği ise Cisco Unified Computing System sunucu platformu üzerinde çalışan SAP High-Performance Analytic Appliance (SAP HANA) ile sunulan optimize iş zekası çözümlerini kapsıyor. Bu işbirliği, Cisco"nun geçtiğimiz aylarda duyurduğu Connected World Report araştırmasının sonuçlarıyla da örtüşüyor. Araştırmaya göre bilgi teknolojileri yöneticilerinin yüzde 32"si önümüzdeki üç yılda veri merkezilerinde iş uygulamalarının kurulumunda gelişmiş hız ve atikliğin en önemli öncelikleri olacağını belirtiyor; yüzde 40"ı ise veri merkezlerini en çok veri ve uygulamalardaki artışın etkileyeceği görüşünde.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları