23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vedat Akman’ın Kitabına JCI Ödülü
19 Haziran 2007 Salı 15:17

Vedat Akman’ın Kitabına JCI Ödülü

Vedat Akman’ın Küresel Göç Hikayaleri (Global İmmigrant Stories) kitabı, Avrupalı Genç Girişimciler arasında En İyi Yayın ödülünü aldı.

Dünya Genç Girişimcileri Junior Chamber International’ın (JCI, www.jci.cc) Avrupa Konferansı bu yıl 13 - 17 Haziran tarihlerinde Hollanda’nın Maastricht kentinde yapıldı. Avrupa’nın önde gelen 2500 girişimcisi ve yöneticileri Maastricht Anlaşmasının 15 yıl kutlamalarının da düzenlendiği Maastricht şehrinde dünyaca ünlü MECC Kongre Merkezinde toplandı. (http://www.ec2007.nl). Maastricht şehri Avrupa 2007’yi kutlarken, bu yıl ülke bazında “En iyi Yayın” kategorisinde JCI Avrupa Konferansı Maastricht 2007 ödülüne, kültürler arası diyalogu göç hikayeleriyle irdeleyen, JCI İstanbul onursal üyesi ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Vedat AKMAN’ın GLOBAL IMMIGRANT STORIES adlı kitabı layık görüldü.

İlki New York’ta BookSurge Publications tarafından yayınlanan A JOURNEY TO ONENESS ile başlayan “Crossroads: Kültürlerin Buluşması“ projesi daha sonra bir JCI Istanbul şubesi yayını olarak GLOBAL IMMIGRANT STORIES adı ile Istanbul’da basıldı. Eser ayrıca ülkemizde KÜRESEL GÖÇ HİKAYELERİ olarak Yakamoz Yayınları tarafından yayınlandı. Yayın ve Proje Danışmanlığı Kadir Has Üniversitesi AB Merkezi Başkanı Dr . Uğur ÖZGÖKER tarafından gerçekleştirildi.

Kitabın Teması ile Kısa Film Yarışması ve Festivali Düzenlenmekte

JCI Istanbul Şubesi ve New York Crossroads ekibi beraberce Crossroads: Kültürlerlerin Buluşması (Meeting of Cultures) temasını sinemaya taşıyarak, bu yıl ikincisi düzenlenecek olan geleneksel NNYCR-ISTANBUL Crossroads Göç Temalı Kısa Film Festivali ve Yarışması adı altında kitabın temasını bir kültürel ve kültürler arası şölene dönüştürdü (www.jcistanbulcrossroads.com). Bu festival ve yarışma, Birleşmiş Milletler ve aralarında Council of Europe’un ve Euro Chambers’ın da bulunduğu diğer organizasyonlar tarafından kardeş kuruluş olarak kabul edilmiş olan Junior Chamber International (JCI)’ın, (Genç Müteşebbisler Jaycees Derneği) İstanbul şubesinin bir projesidir.

Küresel Göç Hikayaleri kitabı Avrupa Ödülüne layık olduğu için, bu yıl Türkiye’de 5-11 Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan 6000’e yakın konuğun katılacağı JCI Dünya Kongresi’nde Dünya’nın en iyileri arasında yarışmaya doğrudan hak kazanmıştır.

Yine Vedat Akman’ın kaleme aldığı Türkiye’den Başarı Öyküleri (True Success Stories From Turkey) adlı eseri 2002 yılında Amerika’da Las Vegas şehrinde yapılan JCI Dünya Kongresinde En İyi Yayın ödülünü almıştı. Genç Girişimciler bu yıl bu onuru tekrar Antalya’da kendi evinde yaşamayı ümit ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları