27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vatan Bilgisayar’dan Dev Eğitim Projesi
07 Ocak 2008 Pazartesi 14:01

Vatan Bilgisayar’dan Dev Eğitim Projesi

Herkes Bilgisayar Öğrensin sloganıyla Türkiye genelinde dev bir eğitim kampanyası başlatan Vatan, yılda 12 bin kişiye ücretsiz bilgisayar kursu veriyor.

Türkiye’de teknoloji perakendeciliği sektöründe çeyrek asrı geride bırakan Vatan Bilgisayar ilklere imza atmaya devam ediyor. Vatan Bilgisayar, şimdi de bilişim sektöründe dev bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak yılda 12 bin kişiye bilgisayar eğitimi veriyor.

Ön hazırlık çalışmalarının bir yıl sürdüğü projeyi 25. yıl onuruna Sosyal Sorumluluk Projesine dönüştüren Vatan Bilgisayar; Ankara’daki dev hiperstore’unda başlattığı ücretsiz bilgisayar hizmetini bulunduğu tüm illerde uygulamaya başladı. Herkese Ücretsiz Bilgisayar Eğitimi projesi; Vatan Bilgisayar’ın hiperstorelarının bulunduğu Ankara, İzmir, Bursa, Konya ve Adana’da gerçekleştiriliyor.

Her yaştan ve her eğitim düzeyinden dileyen herkesin katılabildiği eğitimler, hiperstore’larda açılan sınıflarda sürdürülüyor. Deneyimli eğitmenler eşliğinde yürütülecek eğitimlerde; öğrencilere temel bilgisayar bilgileri, Word, Excel, PowerPoint, Internet kullanımı ve bilgisayar donanımı ile ilgili bilgiler veriliyor.

Tamamı 80 saat olan eğitimler için katılımcılar hafta içi-hafta sonu - gündüz ve akşam gruplarında kendilerine uygun olan gün ve saatleri seçebiliyor. Ayrıca katılımcılar için her hiperstore’da dinlenme aralarında hoş vakit geçirmelerini sağlayan bir de kafe bulunuyor.

Eğitim süresince belirli periyotlarda gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olanlar, eğitim sonunda Vatan Bilgisayar imzası taşıyan Katılım Belgesini almaya hak kazanacaklar.

Ayrıca eğitimi tamamlayan öğrenciler, tüm dünyada geçerliliği olan ve bilgisayar bilgisini ispatlayan Avrupa Bilgisayar Kullanım Sertifikası ECDL’yi alabilecek seviyeye ulaşmış olacaklar. İsteyen herkes ücretini ödeyerek ECDL sınavına girip resmi sertifikalarına da sahip olabilecek.

Bu yıl 25. yılını kutlayan ve yüzde yüz Türk sermayesi ile 400 farklı dünya markasının 9 bin çeşit ürününü tek bir çatı altında toplayan Vatan Bilgisayar, yalnızca yapmış olduğu kampanyaları ve sektöre getirdiği ilkler ile değil eğitime yönelik projeleri ile de sektöründe her zaman öncü oldu ve öncü olmaya da devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları