17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Varyapa Patent Ödülü
16 Şubat 2008 Cumartesi 13:26

Varyap'a Patent Ödülü

Türk Patent Enstitüsü, Varyap'a marka-inşaat dalında Türk Patent Altın Ödülü verdi.

Türkiyenin sınai ve mülkiyet hakları konusunda tescil belgesi vermeye yetkili tek kurum olan Türk Patent Enstitüsü, kurulduğu günden bu yana bireylere ve topluma en iyi yaşam alanlarını sunmak için hareket eden Varvap’a Türk Patent Enstitüsü’nün fikri sınai ve mülkiyette 136. yıl kapsamında 14. Şubat 2008 düzenlediği 2007 yılı Patent Ödülleri organizasyonunda, marka-inşaat dalında Türk Patent Altın Ödülü’nü verdi.

Türk Patent Enstitüsü, Türkiye’deki firmaların marka, patent ve tasarım konularında Avrupa Birliği (AB) yolunda artan rekabet koşullarında öne çıkmaları için ürünlerin ve hedeflerin korunmasını hedeflemektedir.

Varvap’ın ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Varvap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş’a verilmiştir. Başbakan Erdoğan, Varlıbaş’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Türkiye’nin takdirini kazanmaktan dolayı gururluyuz.
Varvap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, “Yaklaşık 30 yıldır, Türkiye’nin dört bir yanında üstlendiğimiz inşaat ve gayrimenkul projelerinde önemli başarılara imza attık ve atmaya devam ediyoruz. “Farklılık ayrıntılarda saklıdır” ilkemizle dürüst, titiz, kararlı ve disiplinli çalışmalarımızla Türkiye’nin takdirini kazanmaktan dolayı gururluyuz. Otuz yıla yaklaşan iş tecrübemizle, başarıyla tamamlayarak Türkiye ekonomisine hediye ettiğimiz projelerimizle büyük gurur duyuyoruz. Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen böyle anlamlı bir ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk duyduk. Varyap olarak, Türkiye’nin en büyük ve prestijli projelerinden Konya Adalet Sarayını tamamladık. Halen Uphill Court Ataşehir ve Uphill Court Bahçeşehir konut projeleri ile Avrupa Yakası Adalet Sarayı projesini devam ettiriyoruz. Bu gurur ile bugün aldığımız bu ödül bizlere, dün olduğu gibi gelecekte de gerçekleştireceğimiz projeler için ihtiyacımız olan gücü veriyor”. diye konuştu.

Yeni ve daha büyük başarılar için takdir edilmek motive edici bir unsur
Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Türk Patent Enstitüsü'nün (TPE) 2007 Yılı Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada; İster büyük ister küçük olsun, elde edilen başarılar neticesinde takdir edilmeyi beklemenin insanın doğasında olduğunu dile getirdi. Yeni ve daha büyük başarılar için takdir edilmenin, teşvik edilmenin ve ödüllendirilmenin motive edici bir unsur olduğunu ifade eden Erdoğan, Bunun için marka ve tasarım sahiplerinin emekle ürettikleri yeniliklerin korunmasına, sınai mülkiyet haklarının korunmasına büyük önem verdiklerine işaret etti. Ayrıca konuşmasında; Günümüzde dünyada söz sahibi olmanın en önemli yollarından birinin araştırma-geliştirme (AR-GE) ve inovasyon olduğuna dikkati çekerek, ''Başkalarının geliştirdiği bilim ve teknolojiyi kullanarak, ancak bilgi tüketicisi bir toplum olunabilir. Bu yüzden AR-GE çalışmalarını desteklemeyi, hükümet politikası haline getirdik'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları